The Red Pill (Kırmızı Hap) Nedir?

 

Red Pill öğretisini merak eden o kadar çok erkek var ki… Erkeklerin %70-80’lik bir bölümü kadınlarla iletişim kurma konusunda problem yaşıyor. Kadınların kendini çekici bulmadığından dert yanıyor ve bu çekiciliğini arttırmanın yollarını arıyor.

Red Pill, tam da bu konu için hazırlanmış bir öğreti… Adeta erkeklerin ilişkiler konusundaki kurtarıcı rehberi!

Peki bizi neden kurtacak?

Yıllardır izlediğimiz Türk filmlerinde kadınları etkileme süreci bize yanlış aktarıldı. Bir ruh ikizimizin olduğu ve bu kişinin doğru zaman geldiğinde bizi bulacağına inandırıldık.

Bilinçaltımız;

 • Kadınlara ne kadar çok çiçek alırsan seni o kadar fazla sever.
 • Bir erkek kadınlara hediye almak zorundadır.
 • Erkek kadınların peşinden koşmak zorundadır.
 • Erkeğin görevi kadınını mutlu etmektir.

Gibi yanlış düşüncelerle dolduruldu. Erkeğin, gerektiğinde kadının ayağına paspas olması gerektiği öğretildi. Kadın-erkek ilişkilerinin bu şekilde yürüdüğü ve kadınların bu tür hareketler sergileyen erkeklerde etkilendiği düşüncesi empoze edildi.

Gerçekten kadınlar, ayağının altına paspas olan erkeklerden mi hoşlanıyor?

Kadınları etkileme sürecinin yanlış olarak öğretildiği tek toplum biz değiliz. Aslına bakarsan tüm dünya üzerinde bu süreç yaşandı. Ve 2000’li yılların başlarında bu durumu fark eden bir grup PUA “Pick Up Artist” akımını ortaya çıkardı.

Bu akım özetle şunları söylüyordu:

 • Kadınlar kolay elde ettiği bir erkeği çekici bulmaz.
 • Özgüven, kadınları kendine çeken bir karakter özelliğidir.
 • Kadınlara yaklaşma konusunda cesur olan (utangaç olmayan) erkekler çekicidir.
 • Kadınların her söylediği cümleyi onaylayan bir erkek sıkıcıdır.
 • Kadınlar bir sonraki aşamada ne yapacağı belli olan erkekleri sıkıcı bulur. Ne zaman nasıl tepki vereceği belli olmayan erkekleri ilgi çekici bulur.
 • Kadınlar makul seviyede kendini beğenmiş erkekleri daha çekici bulur.
 • Bir erkek en fazla değeri kendine vermelidir. Eğer sen kendine konuştuğun kadından daha az değer verirsen, kadını daha yüksek değerli olarak görürsen daha en başından oyunu kaybetmiş olursun.
 • Kadın-erkek ilişkileri bir oyun gibidir. Süreç eğlenceli olmalıdır ki, kadın bu oyunu seninle oynamak istesin. Eğer ona eğlence sunamıyorsan seni sıkıcı bulacak, oyun oynamak için başka bir erkeği tercih edecektir.
 • Kadınların %80’lik bölümü erkeklerin %20’lik bölümüyle seks yapar. Çünkü kadınlar azınlıkta olan ve iyi genlere sahip alfa erkekleri seks yapmaya değer bulur.
 • Beta bir erkeksek, kadınların başka erkeklerle ilişkilerini anlattığı pipili bir kız arkadaş olabilirsin. Kadınlar seni seks yapmaya değer görmeyecektir.
 • Çekicilik bir seçim değildir. Şu anda ya çekicisindir ya da değilsindir.
 • Fakat çekici bir erkek olma yolunda kendini geliştirmeye başlamak senin tercihindir. İstersen bugünden itibaren kendini çekicilik konusunda geliştirmeye başlayabilirsin.
 • Beden dili, ses tonu, reddedilme korkusu, kadınlara yaklaşma, sohbet, numara alma, mesajlaşma, telefonda konuşma, elini tutma, öpüşme, sevişme, seks ve ilişki konularında kendini geliştirebilirsin.
 • Bu şekilde zaman içinde çekici bir alfa erkeğe dönüşebilirsin.

Bu öğreti kısaca diyor ki;

Eğer kadınlara yaklaşma ve onlarla ilişki yaşama konusunda beceriksizsen ömrünün sonuna kadar bu şekilde yaşamak zorunda değilsin. Kadınlarla iletişim konusu bir bilimdir. Bu bilimi zamanla öğrenebilirsin. Kadınlara çekici gelmeyen özelliklerini törpüleyip, çekici karakter özelliklerini kendine kazandırabilirsin. Beta bir erkek zamanla bir alfa erkeğe dönüşebilir. Beta olmak senin kaderin değil!

Beta Erkek:  Özgüveni olmayan çekingen erkekler bu kategoriye girer. Kadınlarla iletişim kurma konusunda zorluk çeker. Çünkü hayatı boyunca kadın-erkek ilişkilerinin dinamiklerini öğrenememiştir. Çok az kadınla ilişki yaşamıştır veya hiç kadın yüzü görmemiştir. Bu bilgisizlik ve tecrübesizliği ona kendini güvensiz hissettirir. Kadınlarla iletişim kurarken kendini yoğun bir baskı altında hisseder.

Bazı insanlar Beta erkekleri sevse de çoğunluk bu erkekleri sevmez ve saygı duymaz. Çünkü bu erkekler çoğu zaman sosyal hayatta başarısız bir konumdadır. İnsan ilişkileri konusunda oldukça zayıftır. Bu nedenle çevresine çekicilik enerjisi yayamaz. İnsanlara liderlik yapamaz, sadece liderler erkekleri takip eder.

Alfa Erkek: Alfa erkekler dışarıdan bakıldığında çok kolay bir şekilde fark edilir. Yeni bir ortama girdiğinde insanların çevresine toplandığı, gözünün içine baktığı ve konuşmak için can attığı bazı erkekleri fark edebilirsin. İşte bunlar alfa erkeklerdir. Bu erkekler çevresine yoğun bir çekicilik enerjisi yayar. Bu enerji çok doğal bir şekilde oluşur. Alfa bunun için herhangi bir çabada bulunmaz çünkü o zaten çekicidir.

Kadınlar alfaların cazibesine farkında olmadan kapılır. Alfaları çekici bulur fakat neden çekici bulduğunu anlayamaz ve bu duruma karşı koyamaz. Hani bazen birini gördüğünde “Bu adamda şeytan tüyü var. Çok sempatik ve karizmatik biri.” diye düşünürsün ya, işte o erkek %99 ihtimalle bir alfa erkeğidir. Bu kişiler liderlik özelliğine sahiptir ve sosyal hayatta çok başarılıdır.

Çevresindeki insanları, tıpkı sinekler nasıl ışığın etrafında toplanıyorsa aynen o şekilde etrafına toplar. Bunu farkında olmadan yapar. Öyle pozitif bir enerji yayar ki insanlar onun etrafında toplanmak ister. Bu erkekler kadınların tam da birlikte olmak isteyeceği türdendir.

Kadın-erkek ilişkileri konusundaki yanlış öğretileri fark eden ve bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini anlayan benim gibi pek çok erkek bundan yıllar önce Oyun (Pick Up) ismi verilen akıma katıldı.

Beta bir erkek olduğunu kabul edip bu konuda kendini geliştirmeye karar verdi. Ve zamanla çekicilik özelliklerini kazanarak, baştan aşağı bir dönüşüm sürecine girerek, yıllarını kadınlarla tanışma sürecini öğrenmeye harcayarak alfa erkeğine dönüştü.

Utangaçlık, çekingenlik ve kadınlarla tanışma korkusu duygularından kurtuldu. Özgüvenli, cesur, kadınlarla iletişim kurma konusunda yetenekli bir hale geldi. Böylece “Beta Erkeği” sıfatını üzerinden tamamıyla silip attı.

Red Pill, bizim kendimizi değiştirmemizi sağlayan Pick Up akımının daha gelişmiş bir versiyonudur. Temeli kadın-erkek psikolojisine ve evrimine dayanır.

Ve günümüzde Pick Up akımının önüne geçmiştir. Artık Red Pill akımı dünya üzerinde popüler bir konumdadır. Aslında Pick Up ve Red Pill akımları birbirini tamamlar. Aynı hedefe hizmet eder. Dolayısıyla bu iki akım temelde aynıdır.

Red Pill kavramıyla birlikte ortaya çıkan başka bir kavram daha var. Biraz da bu kavramdan söz etmek istiyorum.

 

 

Blue Pill (Mavi Hap) Nedir?

 

Tabi ki kavram tıpkı Red Pill’de olduğu gibi gerçek bir hap değil. Bu bir kavram… Blue Pill, Matrix filminden feyz alınarak ortaya konulmuştur. Gerçeklerin farkında olmadan bir hayal dünyası içinde yaşayan erkekleri temsil eder. Acı veren gerçeklerin farkında olmadan ve bu gerçekleri görmezden gelerek hayatına devam eden erkekleri anlatır.

Örneğin;

“Kadınlar duygusal ve kibar erkeklerden hoşlanır.” düşüncesine inanman, senin Blue Pill (Mavi Hap) yuttuğunu gösterir. Dediğim gibi bu bir kavram.

Eğer bir kadına olan saf ve temiz duygularını çıkma teklifi ederek ona anlatacağını ve onun da senin çıkma teklifini kabul edip sonsuza dek mutlu mesut yaşayacağınızı varsaymak da mavi hapı yutmaktır.

Çünkü bunlar sadece filmlerde empoze edilen yanlış düşüncelerdir. Kadın-erkek ilişkiler bu şekilde işlemez. Çıkma teklifi diye bir kavram yoktur. Aylarca platonik aşık olup bir gün kıza çıkma teklifi ettiğinde bu teklifi kabul edeceğini varsaymak tam bir saçmalıktır.

Bunun işe yarayacağına inanıyorsan çoktan mavi hapı yutmuşsun demektir.

Artık gerçeklerin farkın varmanın vakti geldi!

 

 

Mavi Hapı Yutmuş Erkeklerde Göze Çarpan Durumlar:

 

#1 Ruh ikizi kavramını hayatının merkezi haline getirmiştir. Zihninde sürekli olarak “Ruh ikizim beni ne zaman bulacak?” düşüncesi vardır. Kaderci bir anlayışla hayatının kadınının karşısına çıkacağı anı bekler.

#2 Ömrü platonik aşklar yaşamakla, kızlara uzaktan aşık olup hayal dünyasında yaşamakla ve hayatının kadınıyla geleceğini planlamakla geçmiştir. Kadınlara çiçekler ve hediyeler alarak onların gönlünü hoş etmeye çalışma hatasına sıkça düşmektedir. Çünkü bunu yapmanın kadınları etkilediği inancına sahiptir.

#3 20’li yaşlarında azınlık olan alfa erkeği grubu, kadınların büyük çoğunluğuyla seks yaparken, mavi haplılar günlerini mastürbasyonla geçirmektedir. 30’lu yaşlarına geldiğinde ise bazı kadınlar onun farkına varmaya başlar. Bazı kadınlar, 20-30 yaş aralığında elde ettiği tecrübeler sonucunda sürekli olarak başka kadınlarla sevişen alfa erkeklerle bir gelecek kuramayacağını anlar. Ve elinde kolayca oynattığı mavi haplı erkekle evlenmeyi tercih eder. Geri kalan yaşamında alfa erkeklerin bol bol eskittiği bir vajinadan arta kalanlarla idare etmek mecburiyetinde kalır.

#4 Güç bela bulduğu kadınla evlenen mavi haplı erkek bu kadından bir çocuk yapar ve ömrü boyunca geçim mücadelesiyle hayatını heba eder. Kendini ailesine ve çocuğuna adayarak kendi isteklerini arka plana atarak hayatına ruhsuz bir şekilde devam eder. Hiçbir zaman tadamadığı vajinaların hayalini kurup mastürbasyon yaparak yaşar.

#5 Ömrü boyunca iletişim kurduğu hatunların tamamına yakını onu çekici ve sevişmeye layık bulmamıştır. Alfa erkekle birlikte olmanın tadını alan bir kadın hiçbir zaman mavi haplı erkekleri istememiştir. Daha fazlası varken neden daha azına razı olsun ki? Bu gerçeği hiçbir zaman kabul edemediği için eli pipisinde yaşamıştır.

#6 Kadınların duygularını harekete geçiren temel noktaların hiçbir zaman farkında olmadığı için kendindeki problemi hiçbir zaman kabul edememiştir. Kendini her açıdan geliştirmesi gerektiğini ve çekiciliğini geliştirmek adına harekete geçmesi gerektiğini hiçbir zaman anlayamamıştır. Zihnindeki yanlış inançları temizlemek, yeni hobiler edinmek, fiziksel görünüşünü geliştirmek, spor yapmak, daha çok para kazanmak, daha çok sosyalleşmek, yabancı diller öğrenmek, bol bol kitap okumak, sürekli olarak yeni insanlarla tanışmak, yeni kadınlara yaklaşmak, hata yapmaktan ve yeni insanlarla tanışmaktan çekinmemek, özgüven kazanmak, hatta sevişme teknikleri öğrenmek gibi yapması gereken pek çok şeyi yapmamıştır. Bu nedenle hiçbir zaman kadınların ilgisini çeken gerçek bir erkek olmayı başaramamıştır.

#7 Bu erkekler toplum tarafından iğdiş edilmiştir. İğdiş edilmiş bir erkekte şunlar görülür: İnsanların düşüncelerini çok fazla önemser… Bir adım atacağı zaman diğer insanların onayına ihtiyaç duyar… Kadınlara hayır diyemez… Kadınların düşüncelerini kendi düşüncelerinin önüne koyar… Psikolojik olarak zayıftır… Reddedilmekten çok fazla korkar… Toplum içinde küçük düşme korkusu hat safhadadır… Bu nedenle kadınlara karşı hiçbir zaman cesur olamaz… Kadınlara para yedirmekten çekinmez, üstelik paranın kadınları etkilediği düşüncesiyle yapar… Kadınlarla konuşurken onları kırmaktan çekinir… Kadın kendisini rencide etse bile ona karşılık veremez.

 

Red Pill Öğretisini Anlamanı Sağlayacak Sorular

 

 

 

Red Pill kadın düşmanlığı mıdır?

Red Pill, kadın düşmanlığını teşvik eden bir öğreti değildir. Asla kadınları düşman olarak görmez. Ve erkeklere kadınları düşman olarak görmelerini tavsiye etmez.

Aksine bu öğreti erkeklere, kadınların hoşuna gidecek türden bir erkek olmayı öğreterek daha sağlıklı ilişkiler yaşamasına yardımcı olur. Kadınların umursamadığı ezik diye tabir edilen erkekleri, kendini her açıdan geliştirmiş ve çekicilik karakter özelliğini kazanmış bir erkeğe dönüştürür.

Bu ezik erkeklerin çekici bir erkeğe dönüşüm serüvenidir. Dolayısıyla erkekler için çok faydalı bir öğretidir.

 

Red Pill temelde bize neleri tavsiye eder?

Günümüz dünyasında erkeklerin büyük bir bölümü yaradılışından gelen maskulen özellikleri kaybetmiştir.

Büyüme, ergenlik ve yetişkinlik çağında toplumun dayatmalarına yenik düşmüş, zihnine yanlış düşünceler empoze edilmiş, kadınları mutlu etmeye çalışan ve kendi düşüncelerini görmezden gelen zayıf erkeklerin güçlü bir erkek olmak için harekete geçmesi gerektiğini söyler.

Hani bir kadına nasıl erkeklerden hoşlanırsın diye sorduğunda;

– Kibar olsun.

– Bu hayatta en çok bana değer versin.

– Hediyeler alsın.

– Her söylediğimi yerine getirsin.

– Beni mutlu etmek için çaba göstersin.

– Beni iltifatlara boğsun.

Gibi cümleler duyarız ya… (Eminim sen de bu cümleleri kadınların ağzından duymuşsundur) İşte bunların hiçbiri doğru değil. Kadın-erkek ilişkileri kadınların ağzından duyduğumuz cümlelere göre işlemiyor.

Bu tamamen kadın-erkek psikolojisi ve evrimini temel alan bir öğreti.

Kadın, bir erkekte aradığını söylediği özellikleri aslında çekici bulmaz. Sadece çekici bulduğunu sanır. Kadın güçlü erkekleri çekici bulur. (Fiziksel görünüş, sosyal statü, iş hayatındaki pozisyon, güçlü hitabete sahip, pek çok hobisi olan, özgüvenli ve kendine değer veren güçlü erkekleri…)

Red Pill bize güçlü bir erkek olmanın yolunu öğretiyor.

 

Red Pill öğretisiyle alfa erkeğe dönüştüğünde hiçbir kadın seni reddetmeyecek mi?

Erkeklerin büyük bir kısmı alfa erkeğini hiçbir kadının reddetmediği bir süper kahraman olarak görüyor. Bu tamamen saçmalıktır. Brad Pitt gibi kadınların gözdesi olan alfa erkekler bile bazı kadınlar tarafından reddedilir.

Her kadını elde edebileceğine inanan bir erkek hayal dünyası içinde yaşıyor demektir. Bazı durumlarda bir kadın, beta erkeği alfa erkeğe tercih edebilir.

Tıpkı meclis seçimlerinde bir milletvekilinin oyların %80’nin alıp %20’sini alamaması gibi düşün… Alfaya oy vermeyen %20’lik kesim beta erkeğini tercih ediyor olabilir.

Fakat bu durum, alfa erkeklerin kadınların %80’inin oyunu aldığı gerçeğini değiştirmez. Sanırım bu konu anlaşıldı!

Red Pill öğretisi konusunda söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Umarım günümüzde bu derece popüler olan ve ekşi sözlükte binlerce erkeğin kendi arasında konuştuğu Kırmızı Hap öğretisini anlatabilmişizdir.

 

Red Pill Konusunda Bir Kitap Seti Tavsiyesi İster misin?

 

Kadınlarla tanışme ve iletişim becerilerini güçlendirmek, çekicilik konusunda kendini geliştirmek için kapsamlı bir kitap seti hazırladım.

Tanışmadan ilişki yaşama aşamasına kadar bilmen gereken tüm teknikler bu kitap setinde anlatılıyor.

Etkileme aşamasından fiziksel yakınlaşma aşamasına hatta sevgili olma aşamasına kadar çok önemli bilgiler verdiğim bu kitap setindeki bilgileri eminim ki kaçırmak istemezsin.

1000’lerce erkek bu kitap setini okuyarak kadın-erkek ilişkileri konusunda kendini geliştirmeyi ve alfa erkek olmayı başardı.

Kızla Tanışma Eğitim setini buradan incelebilirsin!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Bu yazı şimdiye kadar Red Pill konusunda hazırlanmış en etkili rehber yazı… Eğer bu rehberden yararlı bilgiler öğrendiğini düşünüyorsan arkadaşlarının da bu bilgilerden faydalanması için Facebook, Messenger, Twitter ve Whatsapp üzerinden bu değerli bilgileri onlarla paylaşabilirsin.

Görüşmek üzere…

 

Tavsiye Edilen İçerikler: