Sosyal Bir Erkek Ol – Kadınları Etkile

Sosyal medya devrinde sosyalleşme üzerine konuşmaya başlamadan önce bahsi geçen durumun aktif olarak birebir ilişkiye dayandığını belirterek yazımıza başlamak istiyorum. Yani daha yalın hali ile; sokağa çık, insanların arasına katıl, eğlen ve sosyal bir erkek ol! Kadınları etkileyebileceğin ortamlara gir…

Elbette ki her sokağa çıkmak, her ortama katılmak sosyalleşmek demek değildir. Kaliteli bir sosyalleşmenin de kendi içinde kuralları vardır.

Ama bundan önce sosyalleşmenin literatürlerce verilen karşılığına bir bakalım:

Genel olarak kişinin içinde yaşadığı toplumun bir üyesi olma sürecine sosyalleşme denir.

Bir erkek için sosyalleşme ne derece önemlidir, erkeğe neler kazandırır ve kadınları etkilemesini nasıl sağlar gibi soruların cevabını vermek gerekirse;

Sloganımız “sosyal bir erkek ol – kadınları etkile” olduğuna göre sosyalleşmeyi bu açıdan ele almak en doğrusu olacaktır. Bir erkek için sosyalleşme mutluluk ve başarı getiren, özellikle ikili ilişkilerde daha özgüven sahibi olmasını sağlayan bir gelişimdir. Sosyalleşmeyi sadece hafta sonuna değil tüm haftaya yayan erkelerin diğer erkeklere nazaran daha aktif bir aşk hayatı yaşadıkları ise yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Peki, kadınları etkilemenin sosyalleşme ile birleştiği nokta tam olarak nerede başlıyor? Tabi ki özgüvende! Sosyal erkeler diğer erkeklere nazaran daha özgüvenli, daha karizmatik ve olgundurlar. Çünkü hayatı sadece iş ve ev arasında yaşamayarak sokağa çıkıp deneyimledikleri için haliyle yaşanmışlıkları da artar.

Sosyal bir erkek olmak için neler yapmalıyım sorusu beyninde yankılanmaya başladıysa hemen cevaplamaya başlayalım:

Kalabalık ortamlarda yanız kalma:

Çalışan bir erkek olarak ilk etapta öğle yemeklerini zenginleştirerek sosyalleşmek için bir adım atabilirsin. Bir arkadaş grubu oluşturarak yemeklerini o grupla yemek ve sürekli yeni kişilerin katılmasını sağlamak iş yaşamında seni sosyalleşmeye götüren en büyük adım olacaktır. Böylelikle kalabalık ortamlarda yalnız kalmamayı alışkanlık haline getirip, kızlarla tanışma fobisini de üstünden atmış olacaksın.

Hafta içini iyi programla:

Hafta içi çalışıyorum diyerek evden işe işten eve mantığıyla hareket etme. Evet, yorucu bir iş hayatın olabilir, ama inan ki eve gidip ayağına pijama geçirmek yerine arkadaşlarınla geçireceğin birkaç saat seni daha çok rahatlatacaktır. Özellikle hafta sonları bir program oluşturarak hafta içi en azından 3 gece dışarıda olacağın etkinlikler yarat. Kimi zaman sinema, kimiz zaman yemek ya da bir kafede birkaç saat arkadaşlarınla vakit geçirmek sana iyi gelecek.

Hafta sonu çok değerli:

Evet, hafta sonu çok değerli! Sakın horul horul yatmayı düşünme. Cumartesi, geç kalkman için çok önemli bir gün ve mutlaka dışarıda ol. Geç saatlere kadar eğlenmek için zaman harca. Pazar ise akşamüstü etkinliğini belirleyip çok geç kalkmamak kaydıyla sinema, yemek ya da birkaç kadeh içeceğin bir buluşma ayarla.

Diyelim ki arkadaş çevren sosyalleşmeye uygun değil ya da herkes pek bir hımbıl. Bu durumda yapacağın en iyi hareket hafta sonu etkinlikleri olacaktır. Bu bağlamda ilgi alanlarını belirleyip sana en yakın kurslarla iletişime geç. Böylelikle hem yeni arkadaşlar edinmiş hem de sosyalleşmeye başlamış olursun. Zamanla bu etkinliklerde tanıdığın arkadaşlar ile hafta içi planları yapamaya da başlamış olacaksın.

Tüm bu sosyalleşme evresi kişisel anlamda seni geliştirip daha özgüvenli, kendinden emin bir erkek haline getirdiği gibi aynı zamanda bu ortamlarda yeni insanlarla tanışacağın için aşk hayatına da etkisi büyük olacaktır. Karıştığın ortamlarda çizeceğin karizmatik erkek imajı kadınların dikkatini çekecek ve seninle ilgilenmeye başlamalarını sağlayacaktır.

Sosyalleşmek için eline geçen tüm fırsatları değerlendir ve bu konuda gelen tekliflere asla hayır deme. Her zaman bir “YES MAN” olmalısın. Çok geçerli bir sebebin olmadığı sürece sosyal davetleri kabul et.

 

Kitap Seti Tavsiyesi: Kızla Tanışma Eğitimi

 

Sosyallik konusunda kendine yeterince güvenmediğini biliyorum. Bu konuda kendini geliştirmeye başlamak ister misin?

Daha sosyal bir erkek olmak için yapman gereken her şeyi öğrenebileceğin harika bir kitap seti tavsiye etmek istiyorum.

Kızla Tanışma Eğitimi e-kitap setini hemen okumaya başla!

 

kızla tanışma eğitimi

Benzer Konular: