Set Açma Konusunda PUA’ların Yaptıkları En Önemli Hatalar Nelerdir?

 

“PUA” denilen kavramın açılımı Pick Up Artist yani Kadın Avcısı’dır. Neil Strauss isimli yazarın OYUN kitabını yayınlamasıyla birlikte dünya üzerinde kadın avcılığı ve set açmak oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Set Açmak = Kadınlarla Konuşma Başlatmak

Erkekler kendilerine PUA diyerek günlerini kadınları tavlamaya çalışmakla geçirmeye başlamış, bütün hayatlarını kadın-erkek ilişkilerine endekslemeye başlamışlardır. Bunun en belirgin sonuçları arasında şu vardır:

  • Dışarıda bir kadına yaklaşmaya çalışan(Set Açan) erkekleri kolayca fark edebilirsiniz.

Eskiden de dışarıda erkekler kadınlarla tanışmıyor muydu?

Tabi ki tanışıyordu fakat bu sayı oldukça azdı ve gün içinde bu sahnelere denk gelmek neredeyse imkansızdı. Ama şu an için kadınlarla tanışmaya çalışan erkekleri gün içinde bile fark edebiliyoruz.

Neden fark edebiliyoruz?

Çünkü yukarıda bahsettiğim OYUN ekolüyle birlikte erkekler, dışarıda kadınlara nasıl yaklaşabileceğini öğrendi ve bu konuda yazılan diğer kitaplarla birlikte set açma dediğimiz kadınlarla sohbet başlatma olayını içselleştirdi.

Ve gün geçtikçe de dışarıda kadınlarla tanışma sahneleri daha da doğal bir hale gelmeye başlıyor. İleride tıpkı Amerika’da olduğu gibi bizim kültürümüzün de bir parçası olacağına eminim.

Çünkü bu oldukça güzel bir olay… Kadın ve erkek birbiriyle tanışıyor. Bunda ne gibi bir yanlışlık olabilir ki?

Bunların hepsi güzel olaylar. Bunlarda bir yanlışlık yok. Biz de zaten bunu öğretiyoruz. Bir erkeği hoşlandığı kadına kolayca yaklaşabilecek özgüvene ulaştırmak, doğru stratejilerle kadını etkilemesini sağlamak bizim temel amaçlarımız arasında.

Ama bugün rahatsız olduğum bir noktayı seninle paylaşmak istiyorum. Çünkü kadın-erkek ilişkileri konusunda kendini yeni geliştirmeye başladıysan ve PUA materyalleri okuyarak ilişki dinamiklerini öğrenmeye çalışıyorsan bu hatalara %99 sen de düşeceksin.

PUA’ların Set Açma Konusunda Yaptıkları Hatalar Nelerdir?

SET AÇMA KONUSUNDAKİ MANTIK HATALARI

1) Kadınları Hayatının Merkezine Koymak:

PUA diye isimlendirilen oyun teorisinin uygulayıcıları, kadınları hayatının merkezi haline getirir. Hayatının en önemli amacını, kadınlarla tanışabilme becerisi kazanmak haline getirir ve her günü sadece bu amaç uğruna harcar.

Sanki hayatta başka bir şey yokmuş gibi… İş hayatında, sosyal hayatta, spor hayatında, sanat hayatında başarılı olma heveslerine sahip olmak varken sadece kadınlarla iletişim konusunda başarılı olmak üzerine kafa patlatır.

Bunlar PUA’ların çoğunda görebileceğiniz bir hayat tarzının özetidir. Bunlar yanlıştır. Kadınları hayatının merkezi haline getirirsen büyük ihtimalle kadınların ilgisini çekmeyen bir erkek olursun.

Özet: Hayatta her zaman başka büyük amaçların olsun. Yoksa kadınları etkilemen zor! Kadınlar vizyon sahibi erkekleri çekici bulur. Vizyon sahibi olmayan gününü sadece set açmakla geçiren bir erkek olursan belki birkaç kadınla yatarsın ama bir süre sonra “Her gün emek harcıyorum. Verdiğim emeğe bir türlü değmiyor.” Diye sızlanırsın. Aman bu konuya dikkat! 🙂

2) Robot Düşünce Yapısı:

mystery-method

PUA’lıkla ilgilenmeye başlayan erkeklerde fark edeceğin ve benim sürekli olarak karşıma çıkan şey:

Robot düşünce yapısıdır. Peki, nedir bu?

Kadınları etkileme konusunda konuşurken sürekli terimler kullanır. “Comfort, rapport, seduce aşaması, şu set nasıl, alfa olmamız lazım, kız saçıyla oynuyor ili aldım, boyfriend destroy yapıcam” Gibi ne anlama geldiği anlaşılmayan terimleri bu kişilerden sıkça duyabilirsin.

Bu kelimelerin hepsi bir erkeğin robot düşünce yapısı içinde olduğunu kanıtlar niteliktedir. Çünkü olayı akışına bırakmaz, olayı sistematikleştirmeye çalışır. Mesela “Abi bir kıza set açtım, her şey iyi gitti Comfort aşamasında takıldım.” Gibi söylediği için kadınlara yaklaşma olayını sistematik mantıkla düşündüğünü kolayca anlayabiliriz. 🙂

Kadınlar sistematik olarak sınıflayabileceğiniz türden varlıklar değildir. Biz insanız, duygusal varlıklarız, robot değiliz! Sen duygularınla değil de bu şekilde sistematik düşünce yapısıyla kadına yaklaşırsan kadınla asla derin bir bağ kuramazsın.

Aranızda hep bir duvar olur, hem de kalın bir duvar. Ve sohbetin bir yerinde kadın senin bu duvarı asla geçemeyeceğini anlayarak sana yolu verir.

Bir kadına yaklaşırken ona samimi duygularınla yaklaş. En azından bundan sonra dene…

Özet: Kadınlara duygusal samimiyetinle yaklaşırsan onun kalbinin derinliklerine ulaşırsın ve o kadını elde etme ihtimalin 5 kat artar. Sistematik düşünme, duygularını dinle!

Evet, PUA’ların yaptığı mantık hatalarını açıkladığımıza göre şimdi set açarken yaptıkları hataları anlatmaya başlayabiliriz.

Set açarken yapılan hataları öğrenmek için yazının devamını okumanı tavsiye ederim.

Yazımızın Devamını Okumak İçin Tıkla!

 

Kitap Tavsiyesi: Kızla Tanışma Eğitimi

 

Set açarken seni başarıya ulaştıracak teknikleri öğrenmek ister misin? Bu konuda etkili bir kitap seti tavsiyesinde bulunabilirim.

Set açarak kızlara yaklaşmak isteyen erkeklere rehberlik eden bu kitap seti şimdiye kadar yüzlerce erkeğin aşk hayatına sihirli bir şekilde dokundu.

Kızla Tanışma Eğitimi e-kitap setini okumaya başlamak için tıkla!

 

kızla tanışma eğitimi

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: