Bir Kız “Seni Arkadaş Olarak Görüyorum” Derse Bu Ne Anlama Gelir?

Bu durumu pek çok kez yaşadım. Bu sözü ve varyasyonlarını pek çok kez duydum geçmişteki ilişkilerimde… Sen de yaşamışşsındır ya da duymuşssundur eminim. Biz erkeklerin beyni, analiz et-çöz prensibiyle çalıştığı için bu lafı her duyduğumda mantıksal bir neden ve çözüm arama yoluna koyulmuştum. Çözümü yanlış yerlerde arıyordum aslında bu laf çok başka şeyler ifade ediyordu ve bunu anlayabilmem biraz uzun sürmüştü.

Seni arkadaş olarak görüyorum lafını duymamak hoşlandığımız kadınların arkadaşlık alanlarına girmemek istiyorsak eğer şu gerçeği kabullenmek gerekiyor öncelikle. İnsanlar değişir. Duygular değişir ve özellikle kadınlar olmak üzere kimse hissedeceği duyguları seçemez.

Bir kadın bizden hoşlanmadıysa hoşlanmamıştır ve bunu değiştirmek veya değiştirmeye çalışmak yorucu olmasının yanı sıra çoğu zaman harcanan çaba beyhude bir çaba olacaktır. Eğer ilgimizi çeken kadının bizden hoşlanmasını istiyorsak öncelikle onun bilinçaltına hitap etmeyi öğrenmeliyiz. Mantığa değil.

Kadın Erkek İlişkilerinde Mantığa Çok Fazla Yer Yoktur

Erkekler ağırlıklı olarak günlük yaşamda mantıklarıyla hareket eden varlıklar olduğu için hoşlandığı kadına çiçekler alarak, hoşlandığı kadına hediyeler alarak onun kalbini kazanabileceğini düşünür. Belki bunlar evlilik içerisinde işe yarayabilir ama evlilikte başka dinamikler işliyor. Flört de başka dinamikler…

Duygularımız ve bilinçaltımız bizi asıl kontrol edenler… Ki çekicilik duygusu en kuvvetli duygulardan biri… Kendimizi çekici kılmak ve duygulara ve bilinçaltına nasıl hitap edebileceğini öğrenerek kadın erkek ilişkileri ile ilgili sorunlarımızın büyük bir kısmını çözebiliriz. Bununla ilgili bir çok makale bulunuyor sitede göz atmanı tavsiye ederim.

Kendimizi çekici kılmak adına yapabileceğimiz bir kaç şeyden bahsetmek istiyorum burada. Öncelikle kendimizi yeterince tanımalı. Ve kendimizde çekici olmayan özellikleri keşfetmeli ve bunları düzeltmeye odaklanmalıyız. Örnek vermek gerekirse; cimri olmak ya da bencil olmak çekici olmayan hatta itici olan özelliklerdir.

Şu da var cimri bir insanın cimri olduğunu fark etmesi fark etse bile kabul etmesi zordur biraz ama eğer gerçekten kendini çekici kılmak ve geliştirmek istiyorsan kendine karşı son derece dürüst olabilmeli ve kendinle yüzleşebilmelisin.

Karakterinle ilgili gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ise çekici bir hayata sahip olmak için adımlar atabilirsin. Mesela neler yapabilirsin?

  • Spor yapmak
  • Kişisel gelişimle ilgilenmeye başlamak
  • Dans etmek

Vs vs. Bunlar daha da uzatılabilir. Kısaca hobiler edinmeni kendini ve hayatını geliştirmeni kastediyorum. Tüm bunların ötesinde biraz da rahatlamak ve seçeneklerin bolluğunu fark etmek gerekiyor. Dünya da 7 milyar insan var ve bunun yarısı kadın… Unutma!

Sen hayatını ve kendini çekici bir hale getirdikten sonra kolay kolay seni arkadaş olarak görüyorum lafını işitmezsin. Çünkü kadınlar böyle bir adamla beraber olmak isterler. En fazla uyum sağlayamadığınız için başlamayan ilişkiler olur oda başlamasın zaten. Seçeneklerin olduğunu bildiğin için böyle durumlar sana koymaz da.

Seni arkadaş olarak görüyorum lafı bazı gerçekleri yüzümüze vurur aslında. Yapabileceklerimiz (tüm makalenin özeti olacak şimdi yazacaklarım);

  • Kendini ve hayatını çekici hale getir.
  • Tüm kadınların bizden hoşlanmayabileceğini yada bizi erkek arkadaşları olarak göremeyebileceklerini kabul et.
  • Ama bizimde bir sürü seçeneğimiz olduğunu bir erkeğin böyle bir durumda kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını unutma.

Son olarak; rahatla ve hayatın keyfini çıkar. Sen kendine, hayatına ve gelişimine odaklan, kadınlar gelecek!

 

Kitap Seti Tavsiyesi: Kızla Tanışma Eğitimi

 

Kızların arkadaşlık alanına düşmemek için atman gereken adımları tüm detaylarıyla öğrenmek istiyorsan sana bir kitap seti tavsiye edebilirim.

Artık kızların “Seni arkadaş olarak görüyorum.” cümlesini duymak istemiyorsan;

Kızla Tanışma Eğitimi e-kitap setini hemen okumaya başla!

 

kızla tanışma eğitimi

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: