PUA (Pick Up Artist) Ne Anlama Gelir? – Set Açmak Nedir?

PUA diye isimlendirilen kavram Pick Up Artist anlamına gelir. Yani Kız Tavlama Sanatçısı… Peki, bu kavram tam olarak nerede ve nasıl ortaya çıkmıştır?

PUA kavramı Amerika’da Mystery takma ismine sahip Erik Von Markovic Bundan yaklaşık 15 yıl önce ortaya atılmış bir kavramdır. Kadınları etkileme konusunda belli bir sistematik geliştiren Mystery bulduğu bu sistemi kullanarak kadınları etkileyen kişilere PUA ismini vermiştir.

Kız Tavlama Sanatçısı…

PUA ismi verilen kişilerin hayat tarzından bahsetmek istiyorum.

PUA’ların Nasıl Bir Hayatı Vardır?

PUA’lar Pick Up ekolünü takip eder. Yani her gün dışarı çıkar ve yeni kadınlarla tanışmak için denemeler yapar. Buna pick up ekolünde “Set Açmak” denir. Yani kadınlara tanışma cümleleriyle yaklaşmak. Diğer bir tabirle de açılış yapmak.

Set Açmak = Açılış Yapmak = Sosyal Ortam Dışında Kadınlarla Tanışmak (Sokak, Kafe, Gece Kulübü, Kütüphane, Ulaşım Araçları vs…)

Aslına bakarsanız bunu yapabilmek bir erkeğe inanılmaz bir güç verir.

Düşünsene, dışarıda, okulda, iş yerinde kısacası her ortamda istediğin kadınla korkusuzca tanışabiliyorsun. Böyle bir güce sahip olmayı sen de istemez miydin?

Tabi ki isterdin. Buraya kadar her şey tamam…

Ama ortada bir problem var:

Bir erkeğin bütün gününü “Dışarıda yeni kadınlarla tanışmak zorundayım” mantığıyla hareket ederek geçirmesi büyük bir problem. Set açmak isteyen birkaç erkek haftanın bazı günlerinde toplanır ve beraber dışarıda set açmaya çıkar.

Set açmadıkları günleriyse PUA kaynakları okumakla geçirirler. Hayat amaçları artık set açmak olmuştur. Bu kişilerin sosyal hayatlarını incelediğimizde birçoğunun herhangi bir sosyal ortamın üyesi olmadığını görürüz. Yani yeni tanıştıkları kadınların hepsini set açarak bulmuşlardır.

Benim Pick Up Ekolü Hakkındaki Yorumum Ne?

Evet, set açabiliyor olmak, kızların numarasını kolayca alabiliyor olmak, onlarla cinsel olarak yakınlaşabiliyor olmak bence de harika bir özellik. Erkeğe kendini çok güçlü hissettiren bir özellik…

Ben de yeri geldiğinde, özellikle yabancı ülkelere her gidişimde mutlaka dışarı set açmak için çıkarım. Çünkü orada bir sosyal ortamın üyesi değilimdir. Ve tanıdığım kimse yoktur. Bu nedenle yeni kadınlarla tanışmak için kendimi set açmak zorunda hissederim.

Bu şekilde çok güzel ilişkiler yaşadım. Bunların hepsi benim hayatıma yazılmış birer + puandı.

Fakat ben set açmanın yanında, her zaman sosyal ortamların bir üyesi olmak ve oralarda güzel arkadaşlıklar kurmak için çaba gösterdim. Güzel arkadaşlıklar edindim.

Zaten set açmaya başlamanın en önemli nedenlerinden birisi yalnızlıktır. Kadınlarla aranın kötü olmasıdır. Kadınlarla nasıl konuşman gerektiğini bilmemendir. Evet, set açarak bunları bir noktaya kadar geliştirebilirsin.

Ama set açmaya devam ederken, sosyal ortamlara girip yeni arkadaşlıklar edinmeyi, ortam içinde yeni kadınlarla tanışmayı da asla ihmal etmemelisin. Çünkü kendini her açıdan geliştirmek isteyen bir erkeksen doğrusu budur.

Amaç sadece kız bulmak değildir, bir erkek için. Aynı zamanda kaliteli arkadaşlıklar edinmek, sosyal ortamlar içinde kendini gösterebilme, kendini sevdirebilme becerisine de sahip olmaktır.

Bir erkek bunları ihmal ederek bütün gününü set açmak için harcıyorsa, kusura bakmasın ama o adam hayatını boşa harcıyor demektir.

Setten gelen kızların istisnaları saymazsak hepsi geçicidir. Yine yanınızda kalacak olan kurduğunuz dostluklardır. Ayrıca şöyle de bir durum var:

Kadınlar kaliteli, hayat amaçları olan, güzel hobileri olan, hoşsohbet erkeklerle ilişki yaşamak ister. Eğer sen her gün set açmaya vakit bulabilecek kadar boş vakte sahipsen zaten kaliteli bir hayat yaşamıyorsun demektir.

O nedenle bir PUA’nın kendine bir hayat amacı edinmesi de oldukça önemlidir. Her sabah kalktığında seni hayata bağlayacak, seni çalışmaya teşvik edecek bir amaca sahip olmak… Bu gerçekten çok önemli… Tabi ki bu amaç set açmak, kız götürmek olmamalı… 🙂

PUA’lık yolunda ilerliyorsan ve kaliteli bir erkek olup kadınları kolayca etkileyebilmek istiyorsan, kendine hayatta başarılı olabileceğin bir alan seç ve o alanda ilerle. Sen başarılı oldukça, kadınlar da senin başarının bir parçası olmak isteyecek.

Unutma ki, başarı kadınlar için bir afrodizyaktır. Kadını yavaşça sana çeken bir girdaptır. Kadın senin başarılı hayatını yavaş yavaş dahil oldukça bir anda kendini senin bir parçan olarak bulur. Ve çoktaaan girdabına kapılmış olur.

Bu Makaleden Çıkarılacak Kısa Notlar:

  • Her gün set açabilecek kadar boş vaktin olmasın.
  • Kendine bir hayat amacı bul, o amaca ulaşabilmek için sürekli çalış. Başarılı olmak için çaba göster
  • Hobilerin olsun, kadınlara sunabileceğin bazı farklı özelliklerin olsun.
  • Meşgul bir erkek ol. Kadınlara meşgul rolü yapma. İşin yoğun olsun sevgilinle bütün gün mesajlaşabilecek vaktin olmasın.

Kadınlar böyle bir erkeği havada karada kapar. İnanmıyorsan dene ver gör. 🙂

 

Kitap Tavsiyesi: Kızla Tanışma Eğitimi

 

Set açarken seti başarıya ulaştıracak teknikleri öğrenmek ister misin? Bu konuda etkili bir kitap seti tavsiyesinde bulunabilirim.

Set açarak kızlara yaklaşmak isteyen erkeklere rehberlik eden bu kitap seti şimdiye kadar yüzlerce erkeğin aşk hayatına sihirli bir şekilde dokundu.

Kızla Tanışma Eğitimi e-kitap setini okumaya başlamak için tıkla!

 

kızla tanışma eğitimi

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: