“Nasıl özgüvenli olurum?” sorusunun cevabını öğrenmek ister misin? Kendine güven duygusundan daha hızlı hiçbir şey, erkeğin kadına çekici görünmesini sağlayamaz. Diğer yandan kadınların yanında kendinizden emin olamıyorsanız sadece istediğiniz şekilde davranamamakla kalmayacak aynı zamanda güvensiz hissedecek ve kadınlara da itici geleceksiniz.

Açıkçası güzel bir kadın gördüklerinde yapabildikleri tek şey donup kalmak olan, çok gerilen ve güvensiz olan arkadaşlarım var. Ayrıca yakınlarında güzel bir kadın gördüklerinde hiç saygısı yokmuş gibi görünen arkadaşlarım da var. O anları bilirsiniz, hani güzel bir kadın odaya girdiğinde aniden tüm erkekler dönerler, arkadaşlarına çocukça yorumlar yaparlar veya sadece donup kalırlar ve kadının güzelliği ile hayrete düşerler.

Tahmin edin benim ikinci bahsettiğim arkadaşlarım ne yaparlar?

Kadının geldiğini görürler ve daha fazla dikkat etmezler ama birkaç dakika sonra çoğu erkeğin cesaret edemeyeceği şekilde kadına doğru giderler. Güzel kadınla sanki kızkardeşiymiş gibi onun güzelliğini gözardı ederek konuşurlar.

Kadının yanında öyle kendinden emin davranırlar ki kadın bu soğukluğu algılar ve hiçbir şey yapamaz ama onların çekimine kapılır.

Kadınların etrafında güven anahtardır, o nedenle onların yanında nasıl kendinden emin olunacağını öğrenmelisiniz.

Kadınların yanında, o kadın ne kadar ateşili olursa olsun, istediğiniz gibi davranmak sadece harika bir duygu değildir aynı zamanda onun ilgisini uyandırmanın en etkili yollarından biridir.

Ne yazık ki hepimiz kendine güvenen dahiler olarak ya da nasıl daha özgüvenli olunacağını öğrenmiş olarak doğmadık.

Özellikle çocukluklarında ebeveynleri tarafından her şeyden korunmuş olan iyi eğitimli ‘normal’ adamlar, çoğunlukla çok sıkıntı yaşamadıkları ve çözülecek gerçek problemleri olmadığı için güven eksikliği olanlardır.

Bu normal adamların kadınlar konusunda başarılı olamamasının nedenidir.

Eğer siz de onlardan biriyseniz ya da aynı zamanda kadınların yanında özgüven eksikliği yaşıyorsanız şimdilik kendine güvenin nasıl oluşturulacağı sizin 1. hedefiniz olmalıdır.

Nasıl daha özgüvenli olunacağına dair iki kriter:

Kendinize güveninizi belirleyen iki temel şey olduğunu anlamış bulunmaktayım: deneyiminiz ve düşünce yapınız.

Erken yaşta mücadelerle karşı karşıya kalan erkekler kendine güveni oluşturmak zorunda kalırlar, çünkü sorumlu davranmanın nasıl bir şey olduğunu çok erken anlarlar.

Diğer yandan eğer size iyi bakan ebeveynler tarafından büyütüldüyseniz ve hep size birileri göz kulak olduysa, çok olasıdır ki kendine güvenli olmazsınız, çünkü kendiniz için sorumluluk almanın nasıl bir şey olduğunu gerçekten yaşamamışsınızdır.

Sorumluluk güven yaratır.

Özgüvenli değilseniz kendi hayatınız için sorumluluk almayla işe başlayabilirsiniz. Ve her şey bununla beraber gelecektir. Küçük şeyler için sorumluluk alın, çünkü sonra zorlanmaya başlayacaksınız.

Ve zorluğu geçtiğiniz her bir zaman, kendinize çok daha fazla inanmaya başlayacaksınız.

Gerçek, düşünme şekliniz ve bir şeyleri görme şeklinizin nasıl davrandığınız konusunda güçlü bir etkiye sahip olmasıdır.

Özgüvenli erkekler kendilerine inanırlar ve davranışları bunu gösterir.

Zorlandıkları zaman kendilerine inanırlar ve biirler ki bu zorluğu aşacaklardır. Özgüven eksikliği olan erkekler ise böyle durumlarda kendilerinden şüphe ederler ve sızlanmaya başlarlar.

Kendinize daha fazla inanmaya başlarsanız, daha özgüvenli hissedecek ve davranacaksınız. Başlangıçta biraz çaba sarfetmeniz gerekebilir ama bunu daha sık yaptıkça bunda daha iyi olacaksınız ve daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Kadınların yanında gerçekten özgüvenli davranıp ve bunu derinden hissettikten sonra kadınlar konusundaki başarınızdaki büyük gelişmeyi göreceksiniz.

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: