Tanışma Korkusunu Yenmek

Bu yazıda seninle kızla tanışma korkusunu yenmenin en etkili 2 yolu hakkında bilgiler paylaşacağım. Yazıyı sonuna kadar okuduğunda ilgini çeken kızlarla tanışmak için gereken cesareti kendinde bulacaksın ve beğendiğin kadınlarla tanışmaya ya da konuşmaya gitmek senin için çocuk oyuncağı haline gelecek.

Kendimize itiraf edemesek de egomuz kabul etmese de hoşlandığımız bir kızla tanışmak istediğimizde kalakalırız öylece. Onunla tanışmaya gitme cesaretini kendimizde bulamayız. Çünkü ya ne diyeceğimizi bilmiyoruzdur (ki bu konu hakkında kızla tanışma başlıklı makalemde aydınlatıcı fikirler paylaştım, okumanı öneririm.) ya kızın ne tepki vereceğini bilmememizden ya reddedilmekten ya da o an çevrede bulunan insanlardan korkuyoruzdur.

Gerçek şu ki sen kızla tanışmaya giderken rahat, özgüvenli ve centilmence bir yaklaşımda bulunursan ve öyle iletişimi devam ettirirsen ters bir tepki alman için hiçbir sebep yok. Eğer buna rağmen ters tepki alıyorsan kız gününde olmayabilir, bir derdi vardır ya da sosyal zekası düşüktür. Ki böyle bir kadınla da sağlıklı düşünebilen hiç kimse beraber olmak istemez.

Reddedilmek

Sen cesaretini toplar, hoşlandığın kadınla konuşmaya gidersin. Her şeyi doğru yapmış olsan bile kız seni yine de reddedebilir. Erkek arkadaşı olduğu için, ne yapacağını bilemediği için ya da kötü gününde olduğu için vs vs… Reddedilmek bu işin doğasında var. Denemeye devam etmek gerekiyor. Çünkü kadınlar konusunda başarılı olanlarla başarısız olanları ayıran tek bir fark var; pes etmemek…

Eğer ben kadınlar konusunda başarılı olmak istiyorum diyorsan; reddedilmeyi göze alman hatta reddedilmekten zevk alabiliyor hale gelmen lazım. Bu iş sayı oyunu… Birincisi olmaz, ikincisi olur. İkincisi olmaz, beşincisi olur. Beşincisi olmaz, on beşincisi olur. Sen denemeye devam edersen elbet olur. Olmaz diye bir şey yok! Şimdi gelelim tanışma korkusunu yenmek için en etkili ve en pratik 2 tekniğe;

Tanışma Korkusunu Yenmenin En Etkili 2 Yolu

1 – Sosyal Olmak

Sosyal olmaktan kastım; yaşı, cinsiyeti, fiziki özellikleri fark etmeksizin herkesle iletişim halinde olmaktır. Atıyorum; bakkal Ali amcayla, komşun Nurten teyzeyle ya da marangoz Mehmet ustayla kısacası herkesle iletişim kurmaktır. Böyle yaptığımızda zihnimizi sosyal olmaya alıştırırız. Ve hoşlandığımız kızla konuşmaya giderken daha rahat hissederiz. Çünkü antrenmanlısındır. Çünkü sosyal birisindir ve çünkü insanlarla tanışma senin için doğal bir eylem haline gelmiştir.

2 – Kaldıraç Tekniği

Her ne kadar sosyal birisi olsak da insanlarla tanışma bize çok doğal gelse de bazen konu hoşlandığımız kızla tanışmaya gitmek olduğunda zihnimiz bizi frenleyebilir.  O an yaşadığın yoğun adrenalin ve heyecandan dolayı bir türlü tanışmaya gidemezsin. Böyle durumlarla karşı karşıya kaldığında kaldıraç tekniğini uygulaman kesinlikle çok işe yarayacak.

Kaldıraç tekniği nedir? Basit bir dille hikaye üzerinden giderek anlatmaya çalışacağım. Bir arkadaşınla bir kafede oturuyorsunuz. Ve kafede hoşuna giden 5 tane kız var. Onlarla tanışmak istiyorsun ama bir türlü harekete geçemiyorsun. Cebinde son paran 50 TL var. Bu 50 TL arkadaşına veriyorsun ve diyorsun ki; ” 10 dakika içerisinde  5 kızla da tanışmaya gideceğim. Gittiğim her kız için 10 tl yi bana geri vereceksin. Eğer 10 dakika da 3 üçüyle tanışabildiysem kalan 20 tl senin. Hiçbiriyle tanışmaya gidemezsem paranın hepsi senin.”

Bu bir örnekti. Kaldıraç tekniğinin işe yaraması için arkadaşının acımasız olması lazım. Paranı asla geri vermemeli, tanışmaya gidemezsen. Hatta senin gözünün önünde yemeli. 🙂 Bu tekniğin işe yaradığına defalarca şahit oldum. Eminim ki senin de çok işine yarayacak. Çünkü özellikle cebinde kalan son parayı kaybetmek kızla tanışmaya gitmekten daha stresli ve daha acı verici… 🙂 Dene ve gör!

Bu yazıyla beraber kızla tanışma korkusunu yok edecek en etkili 2 yolu öğrenmiş oldun. Artık bundan sonrası deneme, deneme ve daha fazla deneme vakti…

Sonraki yazılarım da görüşmek dileğiyle, hoşça kal!

Kaynak Tavsiyesi: Çekici Alfa Serisi

 

Özgüven, kadınlarla iletişim, flört ve ilişkiler konusunda 11 yıllık deneyimi hap gibi tek seferde yutmak ister misin?

“Çekici Alfa Serisi” e-kitap setini okuyarak kendi en çekici halini ortaya çıkarabilirsin.

Basit etkileme taktikleriyle şimdiye kadar sonuç alamadıysan bunun sebebi rol yaptığın içindi. Bu kitapları okuyarak rol yapmadan kendini baştan aşağı değiştirerek gerçek bir alfa erkeğine dönüşmenin sırlarını keşfedebilirsin.

Toplam 503 sayfalık Türkiye’nin en kapsamlı ilişki setine sahip ol.

BURADAN detaylı bilgi alabilirsin.

 

çekici alfa banner

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: