Kızla Ne Konuşulur? – Kızla Konuşulacak Sohbet Konuları

 

 

“Kızla ne konuşulur?” sorusu, çoğu erkeğin kadın erkek ilişkileri ile ilgili en çok aklını kurcalayan problemlerden birisidir. Bu sorunun temelinde kendine yeteri kadar saygı duymama, özgüven eksikliği ve karşıdaki kadına gereğinden fazla değer vermek yatmaktadır.

Biz erkekler özellikle çok hoşumuza giden bir kadına denk geldiğimizde elimizi ayağımıza dolamayı çok iyi beceriyor ve o kızla olan ya da olabilecek iletişimimize daha başlamadan kendimizi olumsuz bir durumun içerisine sokuyoruz. Evet gerçekten çok hoş ve çok güzel olabilir. Hatta seni büyülenme derecesinde etkilenmiş bile olabilir. Ama erkeği erkek yapan en büyük özelliklerden birisi kendini kontrol edebilme gücü ve iradesidir. Kontrol etmek derken duygularını bastırmandan bahsetmiyorum bu arada. Sana kendini sorgulatacak, seni hareketsiz kılacak, kendinden şüphe ettirecek ya da pasifleştirecek kadar duygusallaşma diyorum sadece…

Aklından çıkarmaman gereken bir gerçek; bir kadının çok güzel olması onun aynı zamanda vicdanlı, ilgili, esprili, merhametli ya da güvenilir olduğu anlamına gelmez. Uyumu aramak, uyuma bakmak karşımızdaki kız ne kadar mükemmel olursa olsun karakteriyle ilgilenmek bizi iletişimde daha güçlü ve etkileyici kılacaktır.  Unutma o da senin benim gibi bir insan…

Kızla ne konuşulur sorusunun merak edilmesi gayet anlaşılabilir fakat bir o kadar da hastalıklı bir soru bu… Bunun yerine kadınların ilgilerini çeken konular nelerdir sorusunun cevaplarını aramak ve o konular ile ilgili donanımlı hale gelmek bizim için daha sağlıklı olacaktır. Peki madem öyle kadınların ilgilerini çeken konular nelerdir? İşte başlıcaları;

 

kızla ne konuşulur

 

Kızla Ne Konuşulur? – Kadınların İlgisini Çeken Konular

 

  • Astroloji: Burçlarla ne kadar ilgilisin bilmiyorum ama günlük burç yorumunu okumayan, burçlar üzerine analizler yapmaktan, burçlar üzerine konuşmaktan sıkılan çok az kadın gördüm. Üstelik üzerine saatlerce konuşulabilir bir konu bu… Burçlar aynı zamandan karşımızdaki kadına sataşmak onunla eğlenmek için mükemmel konulardan biridir. Bir an önce astroloji ile ilgili bilgilenmeni öneririm.
  • Fal: El falı, kahve falı, tarot ve buna benzer daha nicesi için kadınların zayıf noktası diyebilirim. Fal biliyor olmak bir çok kadının seninle ve seni bir çok kadınla tanışabilmen için mükemmel bir fırsattır aynı zamanda zevklidir de… Kullan! Fallar ile ilgili kitabevlerinde işini görecek bir çok kitap bulabilirsin.
  • Kadın erkek ilişkileri: Çok zevkli bir konu olmasının yanı sıra karşındaki kadının ilişkilere bakış açısını öğrenebilir ve aranızdaki uyumu anlayabilirsin. Bu konuda konuşmaya bayılırlar.
  • Onun hakkında konuşmak: Bu sadece kadınlar özelinde değil aslında… Tüm insanların konuşmaktan sıkılmayacağı konu kendisidir. Onun kişiliği, karakteri hakkında yorumlarda bulunmak, çıkarımlar yapmak da iyi bir sohbet konusudur.

 

Tüm bunların ötesinde kızlarla ne konuşulur gerginliğini yaşamana gerek yok. Arkadaşlarınla ne konuşuyorsan aynı şeyleri hoşuna giden kızlarla da konuşabilirsin. Futbol, siyaset ve din hariç tabi… Bunları da konuşabilirsin ama riskli konulardır.

Bir kadınla iletişim halindeyken anlattıklarına daha fazla duygu kat sadece ve göz temasına önem ver. İyi bir göz teması ve beden diliyle çok saçma bir konudan bahsetsen bile ilgi çekici ve etkileyici olabilirsin. Mesele ne konuşulduğundan ziyade nasıl konuşulduğudur aslında. Kadınlar dramadan ve duygusal iniş çıkışlardan hoşlanırlar.

Onunla ne konuşacağından daha fazla onu nasıl duygu fırtınasının içine sokabilirim onu düşün. Bununla ilgili ben ve yazılarım her zaman sana desteğiz zaten… Ne konuşulur gerginliğini hissetmemek istiyorsan bahsettiğim konular hakkında bilgi sahibi ol, rahat ol ve şu cümleyi sık sık tekrar et bir inanç haline gelene kadar…

Karşımdaki kadında benim gibi bir insan ve ne kadar güzel olursa olsun, beni sadece karakteri ilgilendirir.

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

 

 Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: