İlk Buluşmada Sıkça Yapılan Hatalar

 

En sık karşılaşılan sorunlardan biri de bir kızla ilk buluşmadan sonra kızın iletişimi kesmesidir. Bir kız sizinle buluşmayı kabul etmiş ancak ilk buluşmadan sonrası gelmemişse, ne yazık ki bu büyük ihtimalle sizden kaynaklanan bir sorundur.

Elbette ki bunun pek çok sebebi olabilir.

Ama genellikle buna sizin yaptığınız bir hata sebep olmaktadır. Aşağıda ilk buluşmada en sık yapılan hatalar sıralanmıştır.

1- Konuşmaya Hazırlanmak

Kadınlarla iletişim konusunda deneyiminiz çok sınırlı olabilir ve bu da sizi ne yapacağını bilemez bir hale sürükleyebilir. Bu nedenle buluşma sırasında ne konuşacağınızı önceden belirlemek, buna özel olarak hazırlanmak isteyebilirsiniz. Ama genellikle bu, hiç de beklediğiniz sonucu vermez. Çünkü buluşacağınız kız size hiç de planlamadığınız, aklınıza gelmeyen bir şey sorabilir ve konuşmanın seyri bambaşka bir yöne doğru kayabilir. Hem sizin planlarınız suya düşer, hem de kendinizi şartladığınız için heyecandan ne diyeceğinizi bilemez bir durumda kalabilirsiniz.

Konuşmaya hazırlanmak gereksiz yere sizin heyecanınıza heyecan katar. Ne diyeceğinizi unutunca panik olursunuz, eliniz ayağınız birbirine dolanır. Kısaca hoşlandığınız kızın karşısında hiç de istemediğiniz bir görüntü çizersiniz. Kızlar kendinden emin, kendini kasmayan rahat erkekleri çok daha çekici bulurlar. İlk buluşmada siz de daha çekici olmak istiyorsanız, konuşmalarınızı önceden hazırlanmayın, rahat ve doğal olun, konuşmayı akışa bırakın.

2- Kararsız Olmak:

Kararsızlık sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil hayatın her alanında en can sıkıcı özelliklerden biridir. Her durumda “bilmem nasıl yapsak ki, sence nasıl yapmalıyız” tarzında bir yaklaşım sizi çekici olmaktan fazlasıyla uzaklaştırır. Bir kızla buluştuğunuzda öncülüğü, liderliği karşınızdaki kıza bırakmayın. Bu, tabii ki onun düşüncelerini, söylediklerini önemsememeniz anlamına gelmiyor. Ancak mutlaka karar verme önceliğine siz sahip olmalısınız. Kadınlar çoğu kez söylenenin aksine yönetilmekten, karşılarında baskın bir erkek olmasından hoşlanırlar. Sahiplenildiklerini hissetmeye ihtiyaç duyarlar ve böyle davranan bir erkekten de daha çok hoşlanırlar.

Hiç kimse sizden her konuda bilgi sahibi olmanızı bekleyemez ama buluştuğunuz kız size bir konuda herhangi bir şey sorarsa, %100 doğru yanıtı bilmeseniz bile rastgele bir seçeneği seçin. Bu sizi çok daha kararlı bir kişilik olarak yansıtacaktır. Unutmayın en kötü karar bile kararsızlıktan çok daha iyidir!

3- Negatif Olmak

Bir kızla buluştuğunuzda sürekli negatif yorumlarda bulunup, olumsuz şeylerden bahsederseniz, bir şeyin sadece eksikliklerine odaklanan bir yaklaşım gösterirseniz, o kıza gerçekten hiç de çekici görünmezsiniz. Hatta onu negatif bir ruh haline sokarsınız ve onun zihninde de  hep olumsuz çağrışımlar yaratırsınız. İnsanlar sizi hep onlara nasıl hissettirdiyseniz öyle anımsarlar.

4- Maddi Odaklı Olmak

Yapılan en önemli hatalardan bir diğeri ise sürekli olarak sahip olunan maddi varlıkları vurgulamak ve onlarla hava atmaya çalışmaktır. Eğer maddi varlığınızı kişiliğinizin ve karakterinizin önüne geçirmeye çalışırsanız, kadınlar tüm gücünüzü maddiyatınızdan aldığınızı, asla salak bir kişilik ve güçlü bir karakter sahibi olmadığınız yargısına varırlar.

Evet tabii ki maddi anlamda güçlü olmak buluştuğunuz kızın gözünde bir artı olacaktır ancak konuyu sürekli olarak maddi konulara getirmek, ekonomik gücünüzü kızın gözüne sokmaya çalışmak yapılabilecek en itici davranışlardan biri olur.

5- Makineli Tüfek Gibi Konuşmak

Belki sürekli bir şeyler konuşulsun, sessizlik olmasın istiyorsunuz ya da ne kadar donanımlı, ne kadar harika olduğunuzu karşınızdaki kıza göstermek istiyorsunuz. Ama bir makineli tüfek misali hep siz konuşursanız, karşınızdaki kişiye hiç fırsat tanımazsanız, buluştuğunuz kızı etkilemek şöyle dursun bir daha sizinle buluşmak bile istemeyecektir. Ara sıra sessizlikler olmasından korkmayın, rahat ve kendinden emin, güçlü bir duruş sizi gerçekten buluştuğunuz kız için çok çekici hale getirecektir.

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: