“Kızın hoşlandığını nasıl anlarsın?” sorusunun cevabını her erkek gibi senin de merak ettiğini biliyorum.

Belki şu anda sevdiğin bir kız var ve sana karşı ilgisi olup olmadığını öğrenmek istiyorsun.

Belki daha önceden hoşlandığın bir kız vardı fakat sana karşı duyguları olup olmadığını anlayamadığın için açılmaya korktun ve bir aşk başlamadan bitti.

Kızların bir erkekle ilgilendiği zaman verdiği tepkileri bilmenin ne kadar önemli bir konu olduğunun farkında mısın?

Sadece bu konuda kendini geliştirsen bile, şu anda çevrende olup senden hoşlanan bazı kızların farkına varabilirsin… Böylece şu anda yaşadığın yalnızlığa bir son verebilirsin!

Bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yöntemi nedir?

Birazdan hoşlandığı erkekle yan yana olduğu sırada kızlarda ne gibi değişimler olduğunu detaylı olarak anlatacağım. Fakat öncesinde bilmeni istediğim önemli bir konu var.

Kızlar duygularını saklama konusunda çok yeteneklidir. Bir kız senden çok hoşlanıyor olsa bile bunu asla gelip de sana söylemeyecektir. Bunun yerine çeşitli işaretler vererek senin ona yaklaşmanı bekleyecektir.

Bu ilişkinin her aşaması için geçerlidir. Kızlar hep erkeğin ilk adım atmasını bekler!

Bir kız senden hoşlanıyorsa en fazla sana yardımcı olur… Asla ilk adımı atma cesaretini göstermez:

 • Senin tanışmanı bekler. (Göz teması kurarak sana sinyal gönderir.)
 • Sohbeti senin devam ettirmeni bekler. (Söylediklerine gülerek seni konuşmak için cesaretlendirir.)
 • Numarasını senin istemeni bekler. (Senin numarasını istemek zorunda bırakır.)
 • İlk mesajı ve ilk buluşma teklifini senden bekler. (Buluşma için bahane yaratır.)
 • Zamanı geldiğinde kızın elini tutacak, öpüşmek için hamle yapacak kişi de erkektir. (Kızlar bu aşamada da sadece sinyal göndermekle yetinir. Asla ilk adımı atmaz.)
 • Eve davet etme, seksüel yakınlaşma başlatma ve ilişkiyi başlatma aşamalarında da ilk adımı atması gereken erkektir. (Kızlar en fazla “Hadi yap artık şunu.” bakışı atar. Yakınlaşma noktasında seni cesaretlendirir ama asla ilk adımı atmaz.)

Bu kızlar için bir çeşit savunma mekanizmasıdır.

“Aman hoşlandığımı anlamasın da kolay kız gibi görünmeyeyim!”diye düşünürler. Her zaman zor kızı oynamak isterler. Kızların kendini ağırdan satması gerektiği düşüncesi toplum tarafından empoze edildiği için asla cesaret edip de ilk adımı atmaz.

Yani tabii ki ilk adımı atan kızlar var… Ama istisnalar kaideyi bozmaz. 🙂

Ayrıca kızların erkeklere göre kaybedecek daha çok şeyleri vardır. Bir erkeğin kız tarafından reddedilmesi çok da umursanmaz ama bir kızın reddedilmesi dillerden dile dolaşır.

Kız anında kaşar damgasını yiyebilir. Dolayısıyla kızlar bu reddedilme riskini almak istemez çünkü kaybedecek çok şeyleri vardır.

Bu, aşkından ölse bile duygularını sana asla açmayacak kadar sağlam bir savunma mekanizmasıdır.

Bu noktada kızın duygularını anlamak için bazı gizli sinyallerin anlamlarını öğrenmeye ihtiyacın olabilir.

Bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yolu kızın ağzından sevgi sözcüklerinin dökülmesini beklemek değil, farkında olmadan yaydığı ilgi işaretlerinin farkına varmaktır.

Hazırsan kızların senden hoşlandığını anlamanın garantili yöntemini öğrenmeye başlayalım.

İlk olarak aşağıdaki videoyu izleyerek, flört sürecinde kadının beden dilinin bize hangi sinyalleri verdiğini keşfedelim!

 

 

Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın: 15 Önemli İlgi İşareti

 

1.İlgi İşareti: Uzun Göz Teması Kurar

 

 

Uzun göz teması kurmak kişinin karakteri ile ilgili bir durum gibi görünüyor olabilir. Kimi insan uzun göz teması kurmayı severken, kimileri göz temasından kaçınmayı tercih eder.

Fakat şöyle bir gerçek var ki, kızlar bir erkekten hoşlandığı zaman onunla göz göze gelmekten keyif alır. Kendi açından düşün… Hoşlandığın kızın gözlerinin içine bakmaktan keyif almaz mısın? Aynı durum kızlar için de geçerli…

Bunun tam tersi de olabilir. Senden hiç hoşlanmayan bir kız sen konuşurken sağa sola bakar. Telefonuyla oynar veya aşırı ilgisiz davranır. Zaten bunu kolayca fark edebilirsin.

Her uzun göz teması kızın senden hoşlandığı anlamına gelmez. Ama bir kız bu uzun göz temasını sık sık kurmaktan çekinmiyorsa buradan sana karşı ilgisi olduğu anlamını çıkarabilirsin.

 

2.İlgi İşareti: Gülerken Gözlerinin İçi Güler

 

 

Arkadaşın olan herhangi bir kız da sohbet sırasında sık sık gülümseyebilir. Birbirini tanıyan bir erkek ve kadının gülümsemesi için birbirinden hoşlanmasına gerek yok.

Fakat bazı gülümsemeler vardır ki onlar arkadaşlıktan çok daha fazlasını ifade eder. Aslına bakarsan bu farkı kolayca anlayabilirsin. Yüzündeki gülümsemeyle birlikte kızın gözlerinde de bir gülümseme oluşur.

Hani “gözlerinin içi gülüyor” derler ya… İşte tam da bundan bahsediyorum. O gülümseme o kadar samimi, o kadar sıcaktır ki insanın içini ısıtır. Kızın yüzünden adeta mutluluk akar. Bu gülümsemeleri görüyorsan kızın sana karşı ilgisi olduğunu anlayabilirsin.

 

3.İlgi İşareti: Mümkün Olduğunca Yakın Durmaya Çalışır

 

 

Bir kafede, barda, gece kulübünde, okulda veya herhangi bir ortamda… Nerede olursa olsun senden hoşlanan bir kız varsa sana mümkün olduğunca yakın durmaya çalışır.

Sana yakın bir yere oturur veya yakınında bir yerde ayakta dikilir. Aynı masadaysanız kolları yanlışlıkla sana değiyormuş gibi davranır.

Tabii bu sırada sanki seninle ilgilenmiyormuş gibi yapabilir. Mesela kısa göz teması kurup gözlerini kaçırır. Uzun uzun bakmaz, seni tam arada bırakır.

“Acaba benden hoşlandı mı hoşlanmadı mı?” diye düşünürsün. Tüm bu karmaşık sinyallere rağmen birkaç ilgi işaretini yakalayıp kızın senden hoşlandığından emin olabilirsin.

 

4.İlgi İşareti: Sana Dokunmaktan Çekinmez

 

 

Eğer bir süredir tanıdığın bir kızla birlikte yemekteyseniz veya bir şeyler içiyorsanız sana dokunma konusunda rahat olduğunu fark edebilirsin. Tabii ki sana karşı ilgi duyuyorsa…

Konuşurken doğal şekilde eline, omzuna veya göğsüne dokunur. Kızla şakalaştığında sana hafifçe tokat atabilir.

Karşılıklı oturuyorsanız bacaklarını senin bacaklarını değdirir. Yan yanayken omuzlarınız birbirine değer. Eğer bu işaretleri fark ediyorsan doğru yoldasın demektir. Kızın kesin bir şekilde sana ilgisi var.

Tanışma evresine baktığımızda da bir kadının sana yanlışlıkla çarpmış gibi yapması önemli bir ilgi işaretidir. Bu durum genellikle barda, gece kulübünde veya ev partilerinde olabilir.

 

5.İlgi İşareti: Senin Olduğun Yöne Doğru Dans Eder

 

 

Bir gece kulübünde veya bir partide senin olduğun yöne doğru dans eden bir kadın varsa senin göz teması kurup kurmadığını analiz et.

Bir kadının senin olduğun yöne doğru dans etmesi çoğu zaman ilgi işareti olmayabilir… Fakat göz temasıyla birleştiği zaman bunu bir ilgi işareti olarak değerlendirebilirsin.

Bu durumda kadına yaklaşıp tanışma cümleni söyleyebilirsin:

-“Yaptığın çok ayıp bu kadar güzel dans edersen diğer kızlar bunalıma girebilir.”

Daha sonra kızı kolundan tut ve kendi etrafında bir tur döndür.

 

6.İlgi İşareti: Ayakları Sana Dönüktür

 

 

Eğer bir kız seninle göz teması kurmamasına rağmen ayakları sana doğru dönükse bu bir ilgi işareti olabilir.

Diğer ilgi işaretleriyle birleştiğinde kızın seninle ilgilenip ilgilenmediği konusunda sana yardımcı olabilir.

 

7.İlgi İşareti: Tanıştıktan Sonra Seninle Konuşmaya Devam Eder

 

 

Yeni tanıştığın bir kadın, tanışma cümleni söyledikten sonra seninle konuşmaya devam ediyorsa seninle ilgilenmiş demektir.

Özellikle Türkiye gibi kadınların tanımadığı erkeklerle konuşup sohbet etmesinin garip karşılandığı bir ülkede sadece bu bile başlı başına bir ilgi işaretidir.

Tanışmak için bir kadına yaklaştığında seninle ilgilenmediyse asla kibarlık yapmayacaktır.

Anında seninle ilgilenmediğini belli edip yoluna devam edecektir. Eğer durup orada seni dinliyorsa ve dahası cevap veriyorsa buradan seninle ilgilendiği anlamını çıkarabilirsin.

 

8.İlgi İşareti: Bekar Olduğunu Söyler

 

 

Bir kızla tanıştığın zaman senden hoşlandıysa bir süre sonra bekar olduğunu anlamanı sağlayacak bir işaret verecektir.

“Ben bekarım, sen de bekar mısın?” diye sormayacaktır. Fakat eski sevgilisinden veya benzer bir konudan bahsederek bekar olduğunu anlamanı sağlayacaktır.

Kadınlar vermek istediği mesajı genellikle dolaylı yoldan söyler. Doğrudan dillendirmez fakat bir şekilde anlamanı sağlar.

Bekar olduğunu şu şekilde anlamanı sağlayabilir:

 • Eski erkek arkadaşıyla nasıl ayrıldıklarını anlatır.
 • Erkeklere olan güvenini nasıl kaybettiğinden bahseder.
 • Güvenilir bir erkek bulmanın zor olduğunu söyleyip seni dener.
 • Bekarlığı simgeleyen bir şarkı duyduğu zaman eşlik eder.
 • Bir kitapta veya filmde hayatının aşkını arayan bir karakterden bahseder.
 • Arkadaşlarının mutlu ilişkilerinden söz eder.
 • Geçen akşam arkadaş buluşmasına yalnız gittiğini söyler.
 • Erkeklerin ona nasıl askıntı olduğunu anlatır.

Bu tür şeyler yaparak bekar olduğunu sana göstermek isteyecektir. Bu işaretleri de kaçırmamanı tavsiye ederim.

 

9.İlgi İşareti: Senin İlişkilerinle İlgili Sorular Sorar

 

 

Senden gerçek anlamda hoşlanan bir kadın sen ona ilişkileriyle ilgili sorular sorduktan sonra seninkileri öğrenmek isteyecektir.

Geçmiş ilişkilerindeki sorunları merak etmesi, senin bir ilişki yaşamayı düşündüğü içindir.

Potansiyel bir sevgili adayı olan erkeğin ilişkileriyle ilgili anlattıklarından onun ilişkideki başarısı hakkında fikir sahibi olacaktır. Bu nedenle çaktırmadan seni yoklamak isteyecektir.

 

10.İlgi İşareti: Uzun Uzun Saçlarıyla Oynar

 

 

İster tanışma aşaması olsun, ister ilk buluşma… Bir kadının uzun uzun cilveli bir şekilde saçlarıyla oynaması senden hoşlandığı anlamına gelir. Bu, bir kadının senden hoşlandığını gösteren en bariz sinyallerden biridir.

Üstelik kadın bunu bilerek yapmaz. O anda seninle konuşurken istemsizce saçıyla oynamak ister. Seninle olmaktan büyük keyif alıyordur ve bu da aldığı keyfin bir göstergesidir.

 

11.İlgi İşareti: Ayakta Konuşurken Bacaklarını Çapraz Konuma Getirir

 

 

Bir kadın senden hoşlandığıysa ve o anda ayakta sohbet ediyorsanız istemsizce bacaklarını çapraz konuma getirir. Bu ilgi işareti en çok tanışma aşamasında işimize yarar.

Sokakta herhangi bir kadınla tanıştığın zaman eğer senden hoşlandıysa çok hızlı bir şekilde bacaklarını çaprazladığını fark edebilirsin.

Tanışma aşamasında bu ilgi işaretini alırsan bil ki doğru yoldasın…

 

12.İlgi İşareti: Söylediğin Saçma Şeylere Bile Güler

 

 

Senden hoşlanan bir kadın yaptığın saçma esprilere bile gülmek ister. Çünkü o anda senin söylediklerinden çok aranızdaki enerji önemlidir.

Senden hoşlandığı için söylediğin her şey onun hoşuna gider. Stand-up yapmadığın sürece bir kadın sana çok sık gülümsüyor, kahkahalar atıyorsa bil ki senden hoşlanıyor.

 

13.İlgi İşareti: Seninle Partner Olmak İster

 

 

Bir arkadaş grubuyla birlikte oyun oynayacağınız zaman seninle partner olmak isteyecektir. Birlikte bir takım olmak ona kendini iyi hissettirecektir. Çünkü bir kadın için hoşlandığı erkekle aynı tarafta olmak kadar keyif veren bir şey yoktur.

Basit bir kağıt oyunu, okey gibi bir oyun oynuyor olsanız bile hemen seninle eşleşmenin yolunu bulacaktır. Hoşlandığı adamla takım olmak varken neden bir başkasıyla olmak istesin ki?

 

14.İlgi İşareti: Evine Gelmenin Bir Yolunu Bulur

 

 

Kadınlar hoşlandığı erkekle baş başa kalabilmenin fırsatını yaratma konusunda ustadır. Eğer gerçekten senden hoşlandıysa birlikte ev ödevi yapmak, dans çalışmak, İngilizce pratiği yapmak, film izlemek, köpeğini sevmek, gitar çalışını dinlemek, fal bakmak gibi bahanelerle kendini davet ettirecektir.

Hiçbir zaman doğrudan teklifte bulunmayacaktır. Fakat seni onu davet etmek zorunda bırakacaktır. Kadınlar hoşlandığı erkeğin evine gitmek için bahane yaratma konusunda ustadır.

 

15.İlgi İşareti: Seninle Arabaya Binmekten Çekinmez

 

 

Bir kızla ortak arkadaşlarınız var. Seni ve kızı bir etkinliğe veya partiye davet ettiler. Senden hoşlanan bir kadın bu etkinliğe seninle birlikte gitmek isteyecektir.

Etkinlik öncesinde buluşup seninle beraber mekana gitmek, aynı taksiye veya senin arabana binmek ona cazip gelecektir.

Seninle baş başa olmak için yakaladığı bu tür fırsatları kaçırmayacaktır.

Sonrasında mekan içindeyken sık sık baş başa kaldığınız anlar oluyorsa, çıkışta mekandan seninle birlikte çıkmak istiyorsa buradan kızın senden hoşlandığı anlamını çıkarabilirsin.

Sık sık baş başa kaldığınızı fark ediyorsan bil ki kız aslında sana şunları demek istiyor:

 • “Beni daha yakından tanımanı istiyorum.”
 • “Seksüel olarak seninle yakınlaşmak istiyorum.”
 • “İlgilimi çeken başka insanlar değil, yalnız sensin.”

O nedenle bu ilgi işaretini alıyorsan belki da kızı davet etme vakti gelmiş demektir. Ne dersin?

“Kızın hoşlandığını nasıl anlarsın?” konusunda wikiHow siteside de güzel bir yazı var… BURADAN o yazıyı da okumanı tavsiye ederim. Umarım burada anlattığımız bilgiler sana değer katmıştır. Eğer burada öğrendiklerinin senin için faydalı olduğunu düşünüyorsan bu içeriği arkadaşlarınla da paylaşmayı unutma.

Bunun için aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanabilirsin.

 

kızla tanışma eğitim seti satın al

 

Bu arada unutmadan eğer kızlarla iletişim kurma becerilerini artıracak bir kaynağa ihtiyacın varsa “Kızla Tanışma Eğitimi” e-kitap setini incelemende fayda var.

Bu kitap setinde kızlarla iletişim kurarken uygulayabileceğin çok etkili tavlama taktikleri anlatılıyor. Bu taktiklerin çok işine yarayacağına eminim.

Buradan kitap setiyle ilgili detaylı bilgi alabilirsin.

 

İlişkiler Konusunda En Kapsamlı Kaynak: Çekici Alfa Serisi

 

Kadınlarla iletişim, flört ve ilişkiler konusunda 11 yıllık deneyimi hap gibi tek seferde yutmak ister misin?

“Çekici Alfa Serisi” e-kitap setini okuyarak kendi en çekici halini ortaya çıkarabilirsin.

Basit etkileme taktikleriyle şimdiye kadar sonuç alamadıysan bunun sebebi rol yaptığın içindi. Bu kitapları okuyarak rol yapmadan kendini baştan aşağı değiştirerek gerçek bir alfa erkeğine dönüşmenin sırlarını keşfedebilirsin.

Toplam 503 sayfalık Türkiye’nin en kapsamlı ilişki setine sahip ol.

BURADAN detaylı bilgi alabilirsin.

 

çekici alfa banner

 

Tavsiye Edilen İçerikler: