Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır? – Kadınların Şifresi

 

Kadınların nasıl bir erkekten hoşlandığı konusuna bilimsel açıdan bakacak olursak;

Aslına bakarsan her şey evrime dayanıyor… Evrime ve evrim psikolojisine… İnsanlığın ilk çağlarından beri kadın ve erkek arasındaki ilişki devam ediyor. Eski zamanlara baktığımızda hayatta kalmanın zor olduğu, açlığın ve vahşi hayvanların kol gezdiği zor dünya düzeninde kadınlar zayıf kalıyordu.

Fiziksel olarak zayıf olan kadın hayatta kalabilmek ve doğacak çocuklarının hayatta kalma ihtimalini arttırmak için güçlü bir eş arıyordu. Kabile hayatına da bakacak olursak kabilenin ALFA ERKEĞİ (GÜÇLÜ LİDER) her zaman kadınların gözdesi oluyordu. Ve kadınlar alfa erkek ile eş olabilmenin hayalini kuruyordu. Alfa erkekle evlenen kadınların hem hayatları kolaylaşıyor hem de genetik açıdan güçlü çocuklar doğuyordu.

Alfa erkek her zaman kabilenin en güzel, en alımlı, en becerikli kızlarını eş olarak almıştır. ALFALIK… Bu kelimeyi asla unutma!

Berkecan neden bu kadar eski zamanlardan örnekler veriyorsun. “Günümüz dünyası çok farklı, eski koşullar şu anda geçerli değil.” Diye düşünüyorsan çok önemli bir noktayı kaçırdığını bilmeni isterim.

Hayat aynı hayat. Erkek aynı erkek, kadın aynı kadın… Kabile düzeni ortadan kalksa da hala toplum içinde sosyal statü farkları vardır. Ve sosyal statüsü yüksek olan erkek kadınların her zaman ilgisini çeker. Şöyle düşün:

Bir adam var düzgün bir maaşı var… Evi, arabası, bir kadını rahat ettirecek her türlü imkanı var. Diğer yanda amaçsızca yaşayan, tak amacı zaman öldürmek olan beş parasız bir adam. Sen kadın olsan bunlardan hangisini eş olarak tercih ederdin?

Burada paranın gücünü anlatmaya çalışmıyorum. Sosyal statü farkının gücünü anlatmaya çalışıyorum. Para sosyal statünü belirleyen faktörlerden sadece bir tanesi…

Şöyle düşün; girdiği her ortama neşe saçan, her ortamda sohbetin merkezi olan, herkesin sevdiği, hayat enerjisi yüksek, kadınlarla nasıl konuşması gerektiğini bilen, esprili, romantik, kadın ruhundan anlayan bir erkek var…

Diğer yandan, kadın yüzü görmemiş… 30 yaşına gelmiş hala bir kadının elini bile tutmamış, girdiği ortamlarda konuşmayan, hayaletten farkı olmayan bir adamı düşün. Sence hangisinin sosyal statüsü yüksek?

Ya da liseye gidiyorsun diyelim… Sınıfın fırlama, bütün arkadaşları tarafından sevilen, neşe saçan çocuklarını düşün… Bir de kenarda oturan, tek başına takılan, arkadaşı olmayan birini hayal et… Sen kız olsan bunlardan hangisi senin dikkatini çekerdi? Hangisiyle sevgili olmak isterdin?

Kadınlar sosyal statüye fazlasıyla önem verir. O nedenle statünü mümkün olduğunca arttırmaya çalışırsan, kadınlar tarafından daha fazla arzulanmaya başlarsın!

Sosyal statü… sosyal statü… sosyal statü… Bunu sakın aklından çıkarma!

 

Sosyal Statü Nasıl Kazanılır?

 

 

Aslına bakarsan bu soruya verilebilecek birçok yanıt var… Sadece şunu yaparsan sosyal statü kazanırsın diyemeyiz. Ama kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

“Kendi en iyi halin olmak için çaba göster ve her açıdan kendini geliştir!”

Tam olarak ne demek istiyorum?

Erkeklerin büyük bir kısmı; alfalık, liderlik, özgüven, sosyallik, hoşsohbet olmak, espritüellik, idealistlik, tutkulu olmak, kadınlarla tanışma ve konuşma becerisi gibi birçok karakter özelliğinden yoksun olarak büyür. Karakterimizde eksik olan bu özellikler bizim sosyal statümüzü düşürür… Bunlar kadınların ilgisini çeken ve senin yüksek sosyal statüye sahip olduğunu gösteren özelliklerdir.

Peki, bunlardan yoksun olduğunda ne olur?

“Abi hiçbir kız bana bakmıyor? Neden bakmıyorlar bana?” Diye oturur ağlarsın. Birçok erkek de zaten bu psikolojiyi yaşıyor. 

Eğer sen de bunlardan biriysen sana iyi bir haberim var:

Bu özelliklerin hepsi sonradan kazanılabilir. Bu karakter özelliklerini, yapacağın çalışmalar ve pratikler sayesinde zamanla kazanman mümkün… Zaten ben de bunun için buradayım. Bu özellikleri kazanmana yardım etmek ve senin kadınlarla iletişim konusunda daha becerikli bir erkek olma serüveninde yanında olmak için…

Eğer bu konuda kendini geliştirmek istiyorsan sana harika bir kaynak sunacağım!

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

10 yıla yakın süredir kadınlarla iletişim kurma konusunda kendimi geliştiriyorum. Ve bu süreçte öğrendiğim bilgileri, teknikleri ve püf noktalarını bir kitap setinde derledim. Nasıl sosyal statü kazanabileceğinden içsel oyuna, özgüvenden tanışma cümlelerine, tanışma korkusunu yenmekten etkili sohbet tekniklerine, fiziksel yakınlaşmadan sevgili olmaya kadar her türlü bilgiyi bu kitap setinde topladım. Seni de içeride görmeyi çok isterim!

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: