Alfa Erkek Tarzında İlişki Yürütme Sanatının Sırlarını Öğrenmeye Hazır mısın?

Bir kadını tavladığımız zaman her şey biter mi?

Önemli olan çeşitli tavlama teknikleriyle kadını etkilemek mi, yoksa etkilediğimiz kadınla uzun süre devam edecek mutlu bir ilişki sürdürmek mi?

Bu yazımızda ilişki yürütmenin sırlarını keşfedeceğiz. Bir kadını tavlamaktan çok daha fazlasını nasıl yapabileceğimizi öğreneceğiz.

Erkeklerin büyük çoğunluğunda gözlemlediğim yanlış bir bakış açısı var.

Erkeklerin büyük çoğunluğu bir kadınla tanışıp sevgili olduğunda her şeyi bittiğini sanıyor.

Sanki el ele tutuşunca, öpüşünce her şey bitmiş, kız sonsuza kadar onun olmuş gibi düşünüyor.

Halbuki bir ilişkiyi başlatmaktan daha zor olan bir şey varsa o da ilişkiyi yürütmektir. Flört sürecindeyken çeşitli etkileme taktikleri uygulayarak yarattığımız çekiciliği ilişki içerisinde de korumak zorundayız. (Bu etkileme taktiklerini “Kızı Nasıl Aşık Ederim?” yazımızı okuyarak öğrenebilirsin.)

Kadınların flört sürecindeyken, kendilerini güvende tutacak alfa erkekleri tespit etmek için sürekli olarak testler yaptıklarını daha önce anlatmıştık. Asıl önemli nokta şu ki, kadınların testleri flört süreciyle sınırlı kalmaz. İlişki sırasında da devam eder.

Kadınlar birlikte olduğunu erkekleri sürekli olarak test eder. (Flört sürecindeyken karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu testleri “Kadınlar Test Eder” yazımızı okuyarak öğrenebilirsin.)

İlişki yürütme sanatında testlerin çok önemli bir yeri olduğu için bu yazıda ilişki sırasında karşılaşabileceğin bazı testleri seninle paylaşacağım.

Ama öncelikle ilişki yürütme sanatının temel dinamiklerinin neler olduğundan bahsetmek istiyorum.

Sevgili İlişkilerindeki Temel Dinamikler Nelerdir?

#1 “Erkek güçlüdür, kadın şefkatlidir.”

Kadın – erkek ilişkilerinin temelinde cinsiyet rollerinin korunması vardır. Bir ilişkiyi sağlıklı şekilde yürütebilmek istiyorsan erkek adam rolünü üstlenmen gerekir.

Erkek adam derken tam olarak ne demek istiyorum?

İlk insandan beri ilişkilerde erkeğe ve kadına bazı roller biçilmiştir.

Erkeğin rolü ilişki içinde güçlü olan taraf olmaktır. Erkek ilişki içinde olduğu kadına güçlü görünmeli ki kadın her zaman için kendini onun yanında güvende hissetsin.

Hayatın içinde sıkıntıya düştüğünde, çeşitli zorluklarla karşılaştığında yanındaki güçlü erkekten yardım alabilsin. Kadınlar her zaman için kendini güvende hissetmenin peşindedir. Yalnızca güçlü bir erkek kadına kendini güvende hissettirebilir.

Burada asıl sözünü ettiğim şey, psikolojik olarak güçlü olmak.

Zaten kadınların sürekli olarak bizi test etmesinin asıl sebebi de budur… Psikolojik olarak ne kadar güçlü olduğumuzu görmek!

Kadınların ağzında çoğu zaman can sıkıcı sözler dökülebilir. Bazen sadece seni gıcık etmek için olur olmaz cümleler kurabilir.

Örneğin;

Durduk yere, “Neden başka kadınlara bakıyorsun?” diye üzerine gelip seni köşeye sıkıştırmaya çalışabilir.

“Bu gömleğini hiç sevmedim.” diye seni düşürmeye çalışabilir.

“Buseyle bir daha konuşmanı istemiyorum.” diye seni kısıtlamak isteyebilir.

Sudan sebeplerle tartışmalar çıkarabilir.

Kadınların bu tür davranışlarda bulunmasının asıl nedeni çoğu zaman, senin negatif cümleler, negatif durumlar karşısındaki tepkilerini gözlemlemek istemesidir.

Yani aslında senin psikolojik gücünü ölçüyordur.

Bu, bilinçli olarak yaptıkları bir şey değildir. Kadınlar bunu farkında olmadan içgüdüsel olarak yapar.

Bu şekilde erkekleri test etme özelliği adeta kadınların genetiğine kodlanmıştır.

Bunu gerçek alfa erkeğini bulmak için kodlanan bir DNA gibi düşünebilirsin.

Seni kızdıracak davranışlarda bulunarak kolayca öfkelenip öfkelenmediğini görmek istiyordur.

Çünkü olur olmaz her duruma öfkelenmek bir zayıflık göstergesidir.

Veya sana kendini kötü hissettirecek, özgüvenini düşürecek sözler söyleyerek bunlara nasıl tepki vereceğini anlamaya çalışıyordur.

Eğer kadınların ağzından çıkan çoğu olumsuz cümlenin veya seni içine sokmaya çalıştıkları çoğu olumsuz durumun aslında sadece test amaçlı olduğunun bilincinde olursan bundan sonra sinirlenmek yerine sadece gülüp geçersin.

Kadınların sana söylediği pek çok olumsuz şeye sadece gülüp geçmek bile testlerini başarıyla geçmeni sağlar.

#2 “Kadınları Fazla Ciddiye Alma!”

Kadınlara güçlü bir erkek olduğunu göstermek istiyorsan her zaman psikolojik olarak onlardan daha sağlam görünmen gerekir.

Sık sık sinirlerini bozacak davranışlarda bulunabilir, seni çileden çıkarmaya çalışabilirler. Bu tür durumlarda yapman gereken sakinliğini koruyup kadını fazla ciddiye almamaktır.

Her zaman söylerim;

“Flört ettiğin veya sevgili olduğun kadınlara küçük bir kız çocuğuyla konuşur gibi konuşursan seni her daim güçlü görür ve sana saygı duyar!”

Kadınlara yaramaz küçük kız bir kız çocuğuyla konuşuyormuş gibi yaklaşırsan farkında olmadan yaptıkları bütün testleri başarıyla geçersin. Ve bu şekilde sana her zaman saygı duymalarını sağlarsın.

Birlikte olduğun kadının senin ilgini çekmek için yaptığı muzurlukları veya seni test etmek için söylediği sözleri fazla ciddiye almamalısın.

Kadın huysuzlaştığında ona yaramaz küçük kız kardeşine davranır gibi davranarak umursamamalısın.

Her kadın kaç yaşına gelirse gelsin hala şımarık bir kız çocuğu gibidir. Kadınlar hoşlandığı erkeğin yanında şımarmayı sever.

O nedenle mutlu bir ilişki sürdürmek istiyorsan aşırıya kaçmadığı takdirde kadınların olumsuz tavırlarını görmezden gelmeyi öğrenmek zorundasın.

Örneğin;

“Bu gömleğin sana hiç yakışmıyor!” diyerek seni düşürmeye çalıştığında bunu bir eğlenceye çevirebilirsin. “Biliyorum canım… Aslına bakarsan bana hiçbir gömlek yakışmıyor, çıplakken daha seksiyim!” diye makara yapabilirsin.

Örneğin;

Sürekli olarak bir şeylere sitem ediyor veya huzursuzluk çıkarıyorsa; “Sinirlenince çok seksi oluyorsun. Sanırım sana karşı koyamayacağım.” diyerek kadının kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsin.

Kısacası kadının olumsuz tavırlarını fazla umursamadan, rahat tavırlarla olumsuz havayı ortadan kaldırmak her zaman bize artı puan kazandırır. Birlikte olduğumuz kadına her zaman güçlü bir erkek olduğumuzu hissettirir.

Peki, kadının her olumsuz davranışını bu şekilde görmezden mi geleceğiz?

Tabii ki Hayır… Bunu yapmak bizi güçlü bir erkek gibi değil, kadının bize karşı sürekli olumsuz şeyler söylemesini, olumsuz davranışlarda bulunmasını sineye çeken bir ezik gibi gösterir.

#3 “Hayatına Müdahale Etmesine İzin Verme!”

Güçlü bir alfa erkeği olarak umursanmayacak davranışlarla, kadına haddini bildirmen gereken davranışlar arasındaki farkları iyi bilmelisin.

Gerektiği yerde söylenmesi gerekeni söylemez, ağırlığını koymazsan o zaman kadın şöyle düşünecektir:

“Bu erkek beni kaybetmekten korkuyor… Ne yaparsam yapayım beni terk edemeyecektir?”

Gülüp geçilecek şeylere karşı umursamaz davranmak başkadır, kadının saygısızlıklarına katlanmak başka.

Seni küçük görecek bir davranışına karşı bir defa sessiz kalırsan, artık her yaptığına karşı sessiz kalmanı bekleyecektir.

Diyelim ki, sevdiğin bir arkadaşın hakkında olumsuz şeyler söyleyerek bir daha onunla görüşmemen gerektiğini söyledi.

Burada umursamaz davranamazsın. Kadın hayatına müdahale etmeye çalışıyordur ve cevabını almalıdır. Hayatının iplerini onun eline teslim edemezsin.

Hayatına müdahale etmeye çalışması sana karşı yapılan bir saygısızlıktır. Bunu bu şekilde algılamalı ve bunu yapmasına asla izin vermemelisin.

“Murat ile bir daha görüşmeni istemiyorum!” tarzında bir dayatmayla karşı karşıya kaldığında duruşundan taviz vermektense gerekirse kadını kaybetmeyi göze almalısın.

Bunun için seninle görüşmeyi kesecekse bırak kessin. Kişisel hayatına müdahale etmesine izin vermediğin için ilişkisini bitirecekse bırak bitirsin. Emin ol böylesi senin için daha iyidir.

Ama zaten bunu yapman bırak ilişkiyi bitirmeyi kadının sana daha çok saygı duymasını ve seni daha çekici bulmasını sağlar.

Sadece zayıf erkekler kadının kendi kişisel hayatına müdahale etmesine izin verir. Güçlü erkeklerse, “Sevgilimi kaybedeceğim!” korkusu yaşamadan duruşundan asla taviz vermez.

Söyleyeceğin tek cümle şu olmalıdır:

“Benim arkadaşlarım beni ilgilendirir. Sen istemiyorsun diye sevdiğim bir arkadaşımla görüşmeyi kesemem. Benim kişisel hayatımla bu kadar ilgilenmek yerine odağını kendi hayatına verirsen ikimiz için de çok daha iyi olacaktır. Lütfen bir daha arkadaşlarım hakkında bu tür şeyler söyleme.”

Bunu yaptığın için bırak senden ayrılmayı, sana daha da bağlanacak. Kadınlar her söylediğini kabul eden zayıf erkekleri bir süre sonra aldatır. Güçlü erkeğin hayata karşı bir duruşu vardır. Güçlü bir alfa erkeğinin hayatına hiçbir kadın müdahale edemez. Sevgilisi olsa bile…

#4 “Hayat Tarzı Olarak Kadından Daha İyi Bir Konumda Ol!”

Güçlü bir alfa erkeği olmak istiyorsan kadından her zaman en az bir adım önde olman gerekir.

  • Fiziksel açıdan daha güçlü olmak
  • Maddi açıdan daha güçlü olmak
  • Daha fazla hobiye sahip olmak
  • Daha zeki olmak
  • Birlikte yaptığınız aktivitelerde daha başarılı olmak
  • Arkadaş çevresi açısından daha iyi durumda olmak
  • Ruh hali olarak daha iyi durumda olmak

Gibi aklına gelebilecek pek çok farklı durumda kadına göre daha üstün durumda olman gerekir. Kadınlar alfa erkek dediğimiz yüksek statülü erkeklerle eş olma eğilimindedir. Bu eğilimin ismi hipergamidir.

Eğer mutlu bir ilişki sürdürmek istiyorsan hayatının kadından hep bir adım önde olmasına dikkat etmen gerekir. Kadın senin kendisinden daha yüksek sosyal statüye sahip bir erkek olduğunu gördüğü sürece sana hep saygı duyacaktır.

Yanlış anlaşılmasın… Burada tek kriter para değil, pek çok farklı nokta var. Tek kriter para olsaydı bütün zengin erkekler mutlu bir ilişki yaşar ve asla aldatılmazdı.

Benim sözünü ettiğim şey, pek çok açıdan kadına göre daha güçlü olmak… Ancak bu şekilde seni kaybetmekten korkar hale gelir. Yani bir kadını elinde tutmak istiyorsan anlık etkileme tekniklerinden çok daha fazlasına ihtiyacın var.

Karakterinle, hayat tarzınla, sahip olduklarınla, psikolojinle, arkadaş çevrenle ve bunun gibi çok daha fazla şeyle bunu başarabilirsin.

Hayatında hedefleri olan başarılı ve güçlü bir erkek olmadığın takdirde senden daha iyisini bulduğunda maalesef sana tekmeyi vuracaktır.

Bunun için kadınları suçlayamayız. Her insan daha iyisini bulduğunda onu seçer. Daha önce böyle bir durum yaşadıysan bunun için kadını suçlamak yerine kendini suçlamanı tavsiye ederim.

Ancak bu şekilde eksik olduğun noktaları kapatabilir, daha başarılı biri olmak için çaba sarf etmeye başlayabilirsin. Sen güçlü olursan kadın da sana saygı duyar ve asla seni kaybetmek istemez.

#5 “Kadınla Aranızda Derin Duygusal Bağlar Kur!”

Bir kadının bizden asla kopamayacak duruma gelmesini sağlayan şey fiziksel çekicilikten çok daha fazlasıdır. Kadın sokağa çıktığında her zaman için bizden fiziksel olarak daha çekici olan erkeklerle karşılaşacaktır.

Hayatın içinde bizden daha çekici bir fiziksel görünüme sahip erkeklerle temas halinde olacaktır. Fakat kadınla derin duygusal bağlar kurarsan bir süre sonra istediği kadar çekici erkeklerle aynı ortamda bulunsun… Onlardan asla etkilenmeyecektir.

Kadınlar hayatı duygularına göre yaşar… Erkekler için fiziksel çekicilik ön plandayken kadınlar için önemli olan kurulan duygusal bağlardır.

Bir kadın gerçek anlamda duygusal bir birliktelik kurduğu erkekten vazgeçmeyecektir. Kadınlar erkeklere göre sekse çok daha kolay ulaşabilmesine rağmen bunu yapmamasını sağlayacak şey işte tam olarak budur… Kurulan derin duygusal bağlar!

Bir kadınla ilişkide olduğun süre içinde ne kadar fazla şey paylaşırsanız aranızdaki duygusal bağ o kadar güçlü olacaktır.

Birlikte ne kadar fazla mutlu zaman geçirdiyseniz, ne kadar fazla anı paylaştıysanız, ne kadar fazla iyi seks yaptıysanız, hayatın içinde ne kadar fazla zorluğu birlikte atlattıysanız ve bu şekilde ne kadar fazla duygusal bağ kurduysanız senden kopması o kadar zor olacaktır.

Bir gece yağmur altında birlikte yürümüşsünüzdür… 2 günlük bir haftasonunu tatiline gitmişsinizdir… Birlikte olduğun kadının doğum gününde ona güzel bir çiçek ve hediye almışsındır… Zor bir anında kadının yanında olup ona destek olmuşsundur… Başını omzuna yaslayıp sana ağlamış, en zayıf yönünü sana göstermiştir.

İşte tüm bunlar kadını duygusal açıdan bizi bağlayan şeylerdir. Aslına bakarsan bizi de… Erkeklerin duygusal olmadığını kimse iddia edemez zira en iyi aşk şiirlerini yazan kişiler hep erkekler olmuştur. 🙂

Kadının duygusal olarak sana bağlanmasını sağlamak sadece güzel duygular yaşatarak da olacak bir şey değildir. Aranızda yaşanan olumsuz anılar, tartışmalar vb. tüm anılar birbirinize duygusal olarak daha fazla bağlanmanızı sağlar.

İlişkide her şey hep iyi durumda olursa o zaman iyinin bir anlamı kalmaz. Her gün iyi olan bir ilişki bir süre sonra sıkıcı hale gelir.

İlişki içinde kadına inişli çıkışlı bir hız trenine binmiş gibi hissettirmen gerekir, eğer onu sonsuza kadar kendine bağlamak istiyorsan…

Bir gün muhteşem bir sevişme yaşayıp bütün günü sarılıp uyuyarak mutlu mesut geçirirsiniz. Bir gün hayatına müdahale etmeye çalıştığı için tartışırsınız. (Bir kadın bizi ne kadar sinirlendirirse sinirlendirsin fiziksel şiddete başvurmak bizi zayıf bir erkek yapar. Alfa erkekler kadınıyla birlikte yaşadığı tartışmaları akılcı yollarla çözer. Tartışma sırasında bir kadına fiziksel şiddete başvuruyorsan bil ki sen de eziğin birisin. Kadın  – erkek ilişkilerini bir kenara bırakıp bir psikoloğa başvursan senin için daha iyi olacaktır.)

Bu uyarıları neden yapıyorum… Tartışmalar bir ilişkinin doğasında vardır. Kadınla erkek hep bir mücadele, bir çatışma halindedir. İki taraf da birbirine üstün gelip ilişkideki ipleri eline almaya çalışır. İki taraf da tartışmalarda galip gelerek egosunu okşamaya çalışır.

Evet, hayatın her alanında olduğu gibi ilişkilerde de ego savaşları olur. Zaten genellikle tartışmalar buradan çıkar.

Bu tür durumlarda kazanan taraf olmak istiyorsan şiddet gibi her türlü zayıflıktan uzak durmalı, sinirleneceksen bile bunu bir alfa erkeği gibi yapmalısın.

Tartışmalardaki tavırların da kadının duygusal açıdan sana bağlanması için önemlidir. Tartışmaktan korkma ama sınırları hiçbir zaman aşma.

Tartışma çıkaran taraf olma ama kadının canı tartışmak istiyorsa bundan da asla kaçma. Çünkü aranızda yaşanacak her olumsuz durumdan kaçmaya çalışmak kaybetme korkusuna sahip olduğun imajını verir.

Kaybetmekten korkan bir erkek belli zaman sonra gerçekten de o kadını kaybeder.

Tartışma olur da kadını kaybederim diye asla korkma. Ama ilişkinin doğal akışı içinde yaşanan tartışmaları da akıllı bir şekilde yönetmeyi bil.

Asla sinirlerine ve duygusal zayıflıklarına esir olma. Sadece kadına huzursuzluk çıkarmaya çalıştığında cevabını alacağını göster.

Kısacası tartışma çıkarma, çıktığında da akıllı bir şekilde sözünü söylemekten korkma.

Bunu yaptığın zaman göreceksin ki, ilişkiniz içinde sana karşı duyduğu saygı artacak. Duygusal açıdan giderek sana daha fazla bağlanacak.

Ufak şeyleri ilişki içinde sorun etme… Gerçek anlamda tartışma çıkarmaya çalıştığında ise gereken cevabı vermekten çekinme.

#6 “Ana Kuzusu Bir Erkek Olma!”

Kadınların bir erkekle ilişkiye başlamasındaki asıl düşünce şudur:

“Bu erkek benim kocam olabilir!”

Kadın seni kendine eş adayı olarak gördüğü için ilişkiye başlamıştır. Ve bu noktadan sonra kadın senin annenle olan ilişkini gözlemlemeye başlar. Annesinin her söylediğine “Evet!” deyip asla onun sözünden çıkmayan bir ana kuzusu olup olmadığına dikkat eder.

Annelerimize her zaman saygılı davranmakla birlikte hayatımızı onların isteğine göre değil kendi isteklerimize göre yönetmeyi bilmeliyiz.

Örneğin;

Bir kadın sadece annen istedi diye şu anda yaptığın inşaat mühendisliği işini yaptığını öğrenirse sana olan saygısı azalacaktır. Senin kendi kararlarlarını vermekten aciz bir erkek olduğunu düşünecektir.

Dolayısıyla ilişki içinde oldumuz kadını elimizde tutmak istiyorsak hayatı yaşayış biçimimize de dikkat etmemiz gerekir.

Eğer sen hayatını annenin istekleri doğrultusunda şekillendiriyorsan demekki evlilik içinde de bunu sürdüreceksin. Sence bunu gören kadın senin vazgeçilemeyecek bir erkek olduğunu düşünür mü?

Aksine demekki sen kolayca vazgeçilebilecek bir erkeksin. Çünkü hayatındaki kararları kendin veremeyecek derecede acizsin.

O nedenle ailemizle güçlü bağlar kurmanın yanında hayatımızın gidişatına karışmalarına izin vermemeliyiz. Bunu yaptığımızda hem hayatı dilediği gibi yaşayan mutlu bir erkek oluruz hem de birlikte olduğumuz kadın bizim kendi kararlarını kendisi veren güçlü bir alfa erkeği olduğumuzu görmüş olur.

Alfa erkek tarzında ilişki yürütmek istiyorsan hayatın da alfa erkek tarzında olmalıdır. İlişki yürütmek sadece çeşitli teknikler uygulayarak olacak bir şey değildir. İlişkiyi asıl yürüten senin karakterin ve hayat tarzındır.

O nedenle ilişkilerinde vazgeçilemeyen bir erkek olmak istiyorsan alfa erkek karakteristik özelliklerine ve alfa erkek yaşam tarzına sahip olmak için çaba göstermelisin.

Herkes annesinin karnında alfa erkek olarak doğmuyor. İnan bana bunlar sonradan da kazanılabilen şeyler…

“Alfa erkek nasıl ilişki yürütür?” konusunda önemli bilgiler verdiğimi bu makalemizin sonuna geldik.

Yeni makalelerde görüşmek üzere…

 

İlişkiler Konusunda Kaynak Tavsiyesi: Çekici Alfa Serisi

 

Kadınlarla iletişim, flört ve ilişkiler konusunda 11 yıllık deneyimi hap gibi tek seferde yutmak ister misin?

“Çekici Alfa Serisi” e-kitap setini okuyarak kendi en çekici halini ortaya çıkarabilirsin.

Basit etkileme taktikleriyle şimdiye kadar sonuç alamadıysan bunun sebebi rol yaptığın içindi. Bu kitapları okuyarak rol yapmadan kendini baştan aşağı değiştirerek gerçek bir alfa erkeğine dönüşmenin sırlarını keşfedebilirsin.

Toplam 503 sayfalık Türkiye’nin en kapsamlı ilişki setine sahip ol.

BURADAN detaylı bilgi alabilirsin.

 

çekici alfa banner