Çıkma Teklifi Nasıl Yapılır?

 

 

Bu yazıda hoşlandığın kadına çıkma teklifi etmek ile ilgili bakış açını değiştirecek konulardan bahsedeceğim. Çoğu erkeğe hoşlandığın kadına nasıl çıkma teklifi edersin türevi bir soru sorduğumuzda alacağımız cevap ona; “Benimle çıkar mısın?” diye sormak ve benzeri cevaplar olacaktır.

Benimle çıkar mısın ne demek? Nereye çıkıyorsunuz? Çıkma teklifinin amacı; “Baş başa görüşmeye başlayalım. Birbirimizi tanıyalım. Sevgili olabilir miyiz anlayalım demektir.” Aslında kabaca ama insanların çıkma teklifi olayını yanlış anladığını görüyorum. Her çıktığımız baş başa görüştüğümüz kadın, sevgilimiz değildir. Sanki böyleymiş gibi bir algı söz konusu… Tamamen yanlış…

Onu Davet Et!

Çıkma teklifi olayına bakış açını değiştirmeni tavsiye ediyorum. Çıkma teklifi olayını davet etmek olarak algılandığında alacağın sonuçlar senin için daha iyi olacaktır. Çünkü varsayalım ki belli bir iletişimin olan hoşlandığın kıza gidip “Benimle çıkar mısın?” diye sordun. O da hayır dedi. Ne yapacaksın? Hem berbat bir durumun içine sokmuş olursun kendini hem de o kızla olan iletişimi toparlayamazsın bir daha kolay kolay… Hâlbuki böyle sormak yerine ilgini çeken kıza bir davette bulunmak daha sağlıklı olacaktır. Davetini reddetse bile aranızdaki iletişimi gözden geçirip kendini sorgulayıp tekrar bir davette bulunabilirsin. Böylece iki taraf için de daha rahat bir ortam oluşacaktır.

Benimle çıkar mısın diye sorduğunda ve reddedildiğinde sen reddedilmiş oluyorsun ama davette bulunduğunda davetin reddediliyor. Alttan altta sen de reddedilmiş oluyorsun aslında ama benimle çıkar mısın gerginliğini yaşamıyor iki tarafta.  Ayrıca iletişiminizin devamı için bir sıkıntı değil bu reddediliş… Sadece senin için yol gösterici bir durum.

Davetin Reddedilirse

Anlaman gereken şeyler var. Nedir bunlar? Davetin içeriği onu tatmin etmemiş olabilir ya da seninle bir şeyler yapmak, seninle görüşmek konusunda şuan çok istekli değil onda bu isteği uyandıracak bir şekilde iletişimimi geliştirmen lazım. Yeteri kadar çekicilik yaratamamış olabilirsin. Bu konulara odaklanman ve bu şekilde ders çıkarman hem senin gelişimin hem de o kızla iletişimi istediğin şekilde sürdürebilmek, istediğin yola sokabilmek için çok daha sağlıklı olacaktır.

Peki davet etmek derken ne kastediyorum? Hemen açıklayayım. Mesela kıza şu şekilde bir diyalog kurabilirsin;

  • Erkek: Daha önce hiç bowling oynadın mı?
  • Kız: Evet ya da hayır diyecektir.
  • Erkek: (Kız evet derse) O halde ben de fena sayılmam. Bu hafta sonu bowling oynamaya gidelim. Ne dersin?

(Kız hayır derse) Çok keyif alacağını düşünüyorum. Biz bu hafta sonu arkadaşlarla bowling oynamaya gideceğiz. Sen de gel. Ben sana öğretirim. Tabi fiyatta anlaşırsak 🙂 Ne dersin?

Davet konusunun daha iyi anlaşılması bakımından başka bir diyalog örneği daha paylaşayım.

  • Erkek: Bu hafta sonu bir arkadaşımın doğum gününü partisi var. Bana eşlik etmek ister misin? Hem beleş pasta var. Sen seversin. 🙂

Artık hoşlandığın kadına çıkma teklifi etmek ile ilgili bir gerginlik yaşamanı gerektirecek bir durum yok. Davette bulun, kabul etmedi mi biraz daha iletişim kur sonra tekrar davette bulun. Hiçbirini mi kabul etmiyor. O halde hedefini değiştir.

Her istediğimiz olacak diye bir şey yok. Son olarak bundan sonra hoşlandığın kadınlarla baş başa kalmak onlarla çıkmak istiyorsan bodoslama “Benimle çıkar mısın?” diye sormak yerine onu davet et! İkisi de aynı amaca hizmet ediyor. Biri iki tarafı da geriyor, özellikle de daha fazla erkeği… Ama diğeri daha yumuşak, daha kolay kabul edilebilir…

Sonuçları da yorum kısmında benimle paylaş ve beraber değerlendirelim. Bir sonraki yazıda görüşene dek hoşça kal!

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: