Flörtte Kadının Beden Dili

 

Bu yazıda kadınların karşılarındaki erkekle flört ederken bilinçli ya da bilinçsiz olarak kullandıkları bazı beden dili hareketlerine ve bu hareketlerin anlamlarından bahsediyorum. Flörtöz beden dilinin farkında olan bir erkek için kadın erkek ilişkileri çok daha anlaşılabilir ve kolaydır.

Başlamadan şunu söylemem gerekiyor. Erkek ya da kadın fark etmeksizin dünya çapında genel geçer kur yama ya da flört etme olarak kabul gören davranışlardan birini fark etmiş olmak karşıdaki kişinin flört etmek istediğini kesin kılmaz. Hemen bu anlamı çıkarmamak lazım. İyi bir gözlem ve aynı anlama gelen birkaç beden dilini hareketinden sonra hareket etmek daha sağlıklı olacaktır. Bunu neden söyleme gereği hissettim. Çünkü özellikle Türkiye’de olduğu gibi bana kuyruk salladı, işaret çaktı ve benzeri taciz bahanelerinin sık sık dile getirildiği bir ortamda herkesin beden dili sinyallerinin farklı olabileceğini bilmek gerekiyor.

 

Kadınların Flört Ederken Kullandıkları Popüler Beden Dili Hareketleri

 

Hem kadınlar hem de erkeklere saçı düzeltme, kıyafetleri düzeltme, bir ya da iki elini beraber beline koyma, ayakların ve bedenin ilgi duyulan tarafa yönlendirilmesi, daha uzun göz teması ve mahrem bakışlar gibi hazırlık açısından aynı temel hareketleri kullanırlar. Bunların ötesinde erkeklerde saldırganlık olarak yorumlanan tek baş parmağın kemere sokulduğu, bir çanta ya da cepten dışarı çıkması kadınlar incelikleriyle flört hareketi olarak kullanabilirler.

Kadını heyecanlandıran türde bir ilgi onun göz bebeklerinin büyümesine de yanaklarının kızarmasına yol açabilir. Şimdi flört sinyallerinde… İşte MAG dergisinden de yararlanılarak hazırlanan kadınların kullandıkları en popüler 4 flört sinyali;

  1. Kalça yuvarlama: Kalçayı vurgulayacak biçimde yürümek doğal olarak kalçaların önemini arttırır. Catwalk yürüyüşü buna örnek olarak gösterebiliriz. Kalçanın yuvarlandığı yürüme biçimi kadınların flört ederken kullandıkları hareketlerden biridir.
  2. Saç atma: Hafifçe baş savrulur ve saçlar omuzlardan ya da yüzden uzağa atılır. Kısa saçlı kadınların dahi bu hareketi yaptığını gözlemleyebiliriz.
  3. Yan bakış: Kısmen düşük göz kapakları ile erkeğe bakışını erkek fark edene kadar sürdüren kadın, erkek fark eder etmez bakışlarını kaçırır. Tahrik edici gözetleme ve gözetlenme uyandıran bu bakış çoğu erkeği ateşlendirmek için yeterlidir.
  4. Bacak hareketleri: Kadınlar flört ederken bacaklarını kullanımlarımda en sık şu üç temel pozisyon görülür. (1) İlki bacak bacak üstüne atılırken üsteki bacak ilgi duyulan tarafa yöneliktir. Rahat bir pozisyon olmasının yanı sıra resmiyeti ortadan kaldırır. (2) İkincisi ayakkabı ile oynamak… Ayakkabı ile oynamak da rahat bir tavrı sergiler. Ayağın ayakkabıya sokulup çıkarılması da kadınların flörtöz beden dilinde bacak kullanımında yeri vardır. (3) Üçüncü ve sonuncusu ise bacak dolamaktır. Kadınlar dikkat çekmek için bilinçli yaptığı bir harekettir. Bu harekete çoğu zaman alçak ses ile konuşmak eşlik eder.

Yazının sonlarına doğru yaklaşırken dergi paylaşımı üzerinden hareket ederek seninle kadınların flört ederkenler ki beden dili ile ilgili bir takım hareketleri paylaştım. Bu konu ile ilgili daha detaylı yazılar gelecek. Bitirmeden tekrar hatırlamak istiyorum. Kadınlar beden dillerini çeşitli amaçlar için kullanabilirler. Her hareketi flört hareketi olarak yorumlamamalıyız. Yer, zaman ve mekan belirleyicidir. Bir hareket değil, birkaç hareketi üzerinden hareket etmek lazım. İyi gözlem yapmak çok önemli… Şimdilik bu kadar…

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: