Centilmen Olmanın Yolları

Siz de gerçek bir centilmen olmak için yapılması gerekenleri bilmeyen adamlardan biri misiniz? Bir kadının asla birlikte olmak istemeyeceği türden bir erkekten modern bir centilmene dönüşmek mi istiyorsunuz?

Cevabınız evetse, bu yazıyı okumaya devam edin ve kadınların sizinle çıkmak için birbirleriyle yarıştıkları bir centilmen haline nasıl gelebileceğinizi öğrenin.

Centilmen Olmanın 13 Kuralını Açıklıyorum:

1- Onun İçin Kapıyı Açın!

Bu hiç eskimeyen bir kuraldır. Evet bir kadının kapıları açma yeteneğinin sizinki kadar olduğunu bilirsiniz. Ama bu hareket onun için bu küçük şeyi yapmaya istekli olduğunuzun göstergesidir.

2- Önce Onun Oturmasını Sağlayın! 

Aynen onun için kapıyı tutmak gibi sandalyeye oturmasına yardımcı olmanız da onun yardıma ihtiyacı olduğu için yaptığınız bir şey değildir. Bu, onun rahatına özen gösterdiğinizi ve onun rahatını kendinizinkinden daha önde tuttuğunuzu gösterir.

3- Kapalı Ortamda Şapkanızı Çıkarın! 

Kasketler, başlıklar ve diğer şapka türleri sizi bazı unsurlardan korumak için yapılmıştır. Ama bir evde, bir restoranda veya bir sinemada nasıl bir unsurdan korunmaya ihtiyacınız olabilir ki?

4- Temel Görgü Kuralları Konusunda Dikkatli Olun! 

Evde paket servisi yiyecekleri yerken uygulama imkanınız yoksa, en azından bu konuda internetten bazı şeyler bulup okuyabilirsiniz. Temel kurallar, dirseklerinizi masaya koymamak, ağzınız kapalı çiğnemek ve çorbayı höpürdetmemektir.

5- İnsanların Eşyalarına Dokunmayın!

Diğer insanların eşyalarına dokunma iznine asla sahip olmadığınızı unutmayın, o yüzden doğru olanı yapın ve öncelikle sorun.

6- Ne Kadar İçtiğinizi Bilin!

Birkaç bardak içki içtiğinizde görgü kuralları, nezaket ve kibarlık kolayca pencereden uçup gidebilir. Alkol aldığınızda nasıl olduğunuzu bilmedikçe dördüncü birayı içmekten kaçının. Ayrıca bu, kontrolsüzce geğirme dürtünüzü de frenlemenize yardımcı olacaktır.

7- Onun Söylediklerini Dinleyin!

Hiçbir şey birisi sizinle belirgin bir biçimde konuşmaya çalışırken sizin dikkatinizi açıkça başka şeylere vermenizden daha kaba değildir. Çıktığınız kız sizin kesinlikle çok sıkıcı bulduğunuz bir şeyden bahsediyor olsa bile onu dinlemeye özen gösterin. Konuyu her ikinizin de ilginizi çekecek bir konuya getirebilirsiniz.

8- Kaba ve Terbiyesiz Mizahtan Kaçının!

Hiç kimse toplumsal olarak duyarsız olan bir kişiyi sevmez. Gerçekten hoşlandığınız biriyle buluştuysanız en son isteyeceğiniz şey onu rencide etmektir. Ve ayrıca diğer insanları aşağılamanın onu güldüreceğini bir an bile düşünmeyin!

9- Buluşma Esnasında Telefonunuzu Sınırlı Kullanın!

Düşünün ki çıktığınız kızla tam gerçekten çok güzel anlaşmışken ve harika bir konuşmanın ortasındayken aniden telefonunuz çalmaya başlıyor. Restorana daha girmeden önce telefonunuzu sessize almalısınız. Telefonun çalması sadece konuşmanızı bölmez aynı zamanda diğer kişileri de rahatsız edebilir.

10- Bir Kadını Dışarı Davet Ederken Ona Birkaç Gün Önceden Haber Verin!

Ona hemen oracıkta çıkma teklif etmek spontane olabilir evet ve bazı kadınlar bundan hoşlanırlar. Ancak görgü kurallarına uygunluk arıyorsanız niyetlenilen günden birkaç gün önce teklifinizi yapın. Böylece çıktığınız kadın gafil avlanmış olmayacak ve de sizin için planlarını iptal etmek zorunda kalmayacak.

11- Daha Az Mesaj Atın, Daha Çok Arayın!

Mesajlaşmak ile ilgili sorun, bazen duygusuz hissettirebilmesidir. Hiçbir tını ya da yazılanların içeriğine dair sözel olmayan ipucu taşımaz. Bir kadına önemli bir şey söylemeniz gerektiğinde onu arayın.

12- Ne İstediğiniz Konusunda Net Olun Ama Patavatsızlık Yapmayın!

Bazen öğle yemeği ya da kahve içmek için dışarı çıkmak buluşma ya da sadece asılma olarak yanlış yorumlanabilir. Çıktığınız kadın bunu kafa karıştırıcı bulabilir, o yüzden en iyisi ona niyetinizi doğrudan söylemektir.

13- Onunla Yüz Yüze Ayrılın!

Çıktığınız kişiyle işler yolunda gitmezse, en azından ona bu durumu bizzat söyleyin. En korkunç şartlarda olmadığınız sürece, bir mesaj, telefon görüşmesi, bir e-posta veya dolabın üstüne yapıştırılan bir not asla kabul edilebilir değildir.

Yazılarımızı takip etmeye devam edin…

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: