“Her erkeğin hayat amaçlarından birisi, kadınların arzuladığı çekici erkek olmaktır, öyle değil mi? Bir erkeğin kadınlarla iletişim becerileri zayıf olduktan, kadınlar tarafından çekici bulunmadıktan sonra o erkeğin mutlu olabilmesi sence mümkün müdür? Kadınlarla iletişim kurmak erkeğin doğasında vardır… Bu konuda bir sorun yaşadığımızdaysa hayatımız tam bir kabusa dönüşür. O nedenle bu yazımızda daha çekici bir erkeğe dönüşmek için neler yapabileceğimizden bahsedeceğiz.”

Sence çekici olup olmadığımızı belirleyen sadece ne kadar yakışıklı olduğun mudur?

Yoksa yakışıklılık ve güzel bir vücut mu?

Belki de bundan çok daha fazlası… Ne dersin?

Aslına bakarsan cevap: “Bundan çok daha fazlası!”

Yakışıklılık, vücut güzelliği, beden dili, ses tonu, karizma, gülüş, sempatiklik, espritüellik, alfalık, hoşsohbetlik, yaydığımız enerji… Ve daha birçok faktör bizim kadınların gözünde ne kadar çekici olduğumuzu belirliyor.

 

Çekicilik Erkek Özelliği Doğuştan mı Gelir?

 

 

Çekici olmak sadece doğuştan gelen bir özellik değildir. Zaman, emek harcayarak sonradan kazanılabilen bir özelliktir. Çekici erkeklere baktığımızda birçoğunun doğuştan çekici olduğunu değil, zamanla bu özelliği kazandığını görüyoruz. Ve bu erkekleri kazananlar olarak tanımlıyoruz. Bir şekilde çekici erkek olmayı öğrenmiş ve hayatın kazananı olmuş…

Peki ya kaybedenler? Erkeklerin büyük bir kısmı çekicilik özelliğini kazanamadığı için hayatı boyunca kadınlarla tanışma noktasında sorun yaşıyor. Sana önemli bir sır vereceğim:

Bir kadının gözündeki çekiciliğimizi belirleyen aslında diğer kadınların bizi ne kadar çekici bulduğudur. İnsan beyninin çalışma mantığı budur:

Bir ürün diğer müşteriler tarafından beğeniliyorsa o ürün değerlidir. Kadınlar da bize bu şekilde bakıyor. Eğer başkaları bizi beğeniyorsa onların gözünde de çekici oluyoruz. Yani aşık olduğun bir kadın varsa ve o kadının seni çekici bulmasını istiyorsan, önce arkadaş ortamındaki diğer kadınların seni çekici bulmasını sağla! Bunun için emek var.

Diğer kadınların sana olan ilgisini gören bir kadın zaten otomatik olarak seninle ilgilenmeye başlayacaktır. Çünkü sen burada değerli bir ürünsün… Sana sahip olmak isteyecek! 😉

 

Çekici Bir Erkek Olup Olmadığından Emin misin?

 

 

“Çekici bir erkek olup olmadığımdan emin değilim.” Diyorsan şu birkaç soruya vereceğin yanıt ne kadar çekici olduğunu anlamanı sağlayacak:

– Daha önce hiçbir kızdan seni ne kadar arzuladığını yazdığı bir mesaj aldın mı?

– Bir kız sana hiç “Seni Seviyorum” dedi mi?

Seni yakışıklı buluyorum… Çok sempatiksin… Seni kıskanıyorum… gibi cümleler duydun mu?

Bunları şimdiye kadar duymamış olabilirsin. Peki en azından, numarasını almayı başardığın, dışarıda buluşma teklifini kabul eden bir kız da mı olmadı?

Bunlar olduysa çekicilik konusunda hala bir şansın var demektir… Ama bu anlattıklarım sana yabancı geliyorsa o zaman profesyonel bir yardıma ihtiyacın var demektir. Merak etme sana Kızla Tanışma Eğitimi kitap setimde tüm çekicilik sırlarını öğreteceğim.

Çekicilik konusunda bilmen gereken en önemli noktalardan birisi ne biliyor musun?

Çekici bir erkek kadınları etkilemek maksadıyla hiçbir şey yapmaz… Tamamen olduğu gibi davranır, sadece beğendiği kadınla sohbet etmeye devam eder… Ve kadın onu çekici bulur. Çekicilik onun karakter özelliğidir, etkileme çabaları değil. Bunu asla unutma.

Senin amacın olmadığın biri gibi davranmak değil… Kendi en iyi halin olmak ve olduğun gibi davranmak.

Çekici erkek aslında istemsizce belki birçok şeyi aynı anda yapar. Kadınları görmezden gelerek, yaptıkları ufak tefek sakarlıklara gülerek ya da ince bir bakış atarak, göz kırparak… Kimi zaman ufak tefek taklitlerini yapıp onları kızdırarak, kimi zaman meydan okuyarak kadınları etkilemeyi başarır.

Ama burada önemli olan kadınları etkilemek maksadıyla bunları yapmaz… Sadece çekici karakterini yansıtır ve kadınlar da bu erkeği çekici bulur. Çekicilik böyle bir şeydir. Zorlamayla olmaz… Ya vardır, ya yoktur!

Bilmeni isterim ki ünlü eski Pick Up Artist David DeAngelo’nun şöyle bir sözü vardır:

 

Çekicilik bir seçim değildir!

David DeAngelo

 

Erkeklerin çoğunda fark ettiğim bir hatadan bahsetmek istiyorum. Belki sen de bu hatayı yapıyorsundur:

Kadınlarla tanışma konusunda kendini geliştirmeye başlayan her erkek ilk etapta havalı tanışma cümleleri, ezbere anlatılacak komik hikayeler, ezbere espriler ve ezbere sorulacak sorular öğrenme hevesine giriyor. Ezberleyeceği cümlelerle kadınları etkileyebileceğini düşünüyor.

Bu kesinlike YANLIŞTIR! Ezbere cümlelerle çekici olamazsın. Daha önce de söylediğim gibi ya çekicisindir ya da değilsindir. Zorlayarak çekici olamazsın… Ezbere birkaç güzel hikaye, birkaç tatlı iltifat, birkaç etkileyici şiir bilmen tabi ki seni tıkandığın noktalarda kurtaracaktır. Ama bir kadınla konuşurken tamamen ezbere konuşmaya çalışman tamamen faydasızdır.

İletişim böyle bir şey değildir… İletişim kurmak duyguları paylaşmaktır, ezbere cümleleri değil… Bunu yaptığında aranızda duygusal bir paylaşım olmasını engellemiş olursun. Sohbeti kadının ağzından çıkan cümlelere göre yönetmen gerekir. Onun sevdiği konulara girmen, konuşması için onu yavaş yavaş açman gerekir.

Çekici olmanın yolları konusunda verebileceğim bir başka önemli sır ise şudur:

Yeni tanıştığın bir kadınla konuşurken esas amacın kadını kendisiyle ilgili bilgi vermeye başlayacak rahatlığa ulaştırmak olmalıdır. Amacın onun kendini sana anlatmaya başlaması… Fakat ilk etapta bu bilgileri sana direk olarak vermek istemeyecek. Kadını bu rahatlığa ulaştırmak, kendisini sana açmasını sağlamak senin görevindir. Tanıştıktan sonra konuşmanın çoğunu senin yapman gerekir. İlk anda kadın hiçbir zaman uzun uzun konuşmaz. Sohbeti sen yönlendirirsin.

90/10 kuralını hiç duydun mu? Tanıştıktan sonra ilk 3-4 dakika iletişimin %90’ını senin konuşman oluşturur. Kadının konuşması iletişimin sadece %10’udur. Tanıştığın kadını rahatlattıkça, aranızdaki sohbeti geliştirdikçe yavaş yavaş kendini açmaya ve kendiyle ilgili bilgiler vermeye başlar. Ve iletişimin %70’ini senin, %30’unu kadının cümleleri oluşturmaya başlar… İletişim güçlendikçe bu oran %50’ye %50 olur… Ve en son %30’a %70… Yani sohbetin %70’inde artık kadın konuşuyordur. Bizim amacımız da bu noktaya gelmek. Kadının daha çok konuştuğu noktaya ulaşmak… Çekici bir erkek olmak istiyorsan, iyi bir konuşmacı olduğundan daha fazla iyi bir dinleyici ol.

 

Herkes iyi konuşmayı becerebilir, ama herkes iyi bir dinleyici olamaz!

Berkecan Duman

 

Kızla Tanışma Eğitimi Kitap Setini Okudun mu?

 

Kızlarla iletişim becerilerini güçlendirebilmen için kapsamlı bir kitap seti hazırladım. Tanışmadan etkileme aşamasına… Etkileme aşamasından fiziksel yakınlaşma aşamasına hatta sevgili olma aşamasına kadar çok önemli bilgiler verdiğim bu kitap setindeki bilgileri eminim ki kaçırmak istemezsin.

Şimdiye kadar binlerce erkeğin fayda gördüğü bu kitap setini hemen okumaya başla!

Kızla Tanışma Eğitim setini buradan incelebilirsin!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Benzer Konular: