Alfa erkek kavramını tüm detaylarıyla tanımladığımız, dahası çekici bir alfa erkeği olabilmek için takip edilmesi gereken yol haritasını verdiğimiz bu kapsamlı içerikte çok önemli bilgiler paylaştık.

Öncelikle alfa erkek tanımına kısaca göz atacak olursak;

Alfa erkek, insanların sosyal ilişkiler geliştirerek birlikte yaşamaya başladığı tarihin en eski çağlarından beri var olmuş bir olgudur.

Hani bir kabilenin lideri, bir grubun önderi, bir sohbeti yönlendiren kişi vb. durumlarda lider olarak görünen erkekler vardır ya… İşte bu erkek aslında ortam içindeki grubun alfa erkeğidir.

Sosyal ilişkilerin doğası gereği her zaman için ortamda diğerlerine baskın gelen, sözü daha çok dinlenen, daha çok saygı gören bir erkek bulunur.

Durumun bilincinde olarak dışarıdan bakan bir göz ortamdaki lider erkeği doğrudan fark edecektir.

İlginç bir nokta da şu ki alfa kavramının aslında bir cinsiyeti yok. İnsan ilişkilerinde %99 ortamın lideri erkek olsa da örneğin bir sırtlan sürüsünde alfa olan her zaman için dişidir.

Ya da kurtları düşünecek olursak sürüde bir erkek bir de dişi alfa olduğunu görürüz.

Alfa kavramı, sosyal ilişkilerden doğduğu için birbiriyle etkileşim halinde olan her türlü canlı için geçerlidir.

“Alfayı üç kelimede tanımlar mısın hocam?” diyecek olursan sana şu şekilde özetleyebilirim.

Lider, baskın, saygı duyulan.

Topluluk bu kişinin kararlarına saygı gösterir ve ortam içindeki liderliğini kabullenir.

İnsan ilişkilerini düşünecek olursak artık kabileler halinde yaşamıyoruz. Yırtıcılarla mücadele ettiğimiz vahşi bir hayatımız da yok.

Dolayısıyla hayatta kalabilmek ve ailemizi hayatta tutabilmek için bizi yönetecek bir kabile liderine de ihtiyacımız yok.

Fakat tarihin en eski dönemlerinden beri süregelen sosyal ilişkiler alfa kavramını bilinçaltımızın en derin noktasına kazımış durumda.

Bizim burada değindiğimiz konu bir iş yerinin yöneticisi, bir kurumun en yüksek mevkili kişisi ya da en kıdemli kişi olmak falan değil.

Bizi ilgilendiren asıl konu sosyal ilişkilerde baskın ve güçlü bir noktaya gelmek.

İnsan sosyal bir varlık olduğu için hepimiz daha mutlu bir birey olmak için dışarıdaki insanlarla sürekli iletişim kuruyoruz.

Sevgi ve cinsellik gibi ihtiyacımızı gidermek için kadınların olduğu ortamlara giriyor, kendimize uygun adaylar arıyoruz.

Kim daha mutlu bir ilişki istemez ki?

Kim daha mutlu olmak istemez ki?

Kim ortam içinde görmezden gelinen silik bir tip olmak yerine sözüne saygı duyulan baskın bir karakter olmak istemez ki?

Bizim asıl odaklandığımız nokta tam olarak bu… Kadınların dikkatini çeken güçlü bir alfa erkeği olabilmek.

Bunu neden arzuluyoruz?

Çünkü kadınlar içinde bulunduğu ortam içinde baskın gelen erkeklere karşı şehvet duyuyor. Onlarla flört etmek, birlikte olmak veya uzun ilişki yaşamak istiyor.

Aslında nihai amaçları bu tarzda baskın bir erkekle yuva kurmak. Bu arzu kadınlarda içgüdüsel olarak var.

Adeta bilinçaltlarında bin yıllardır var olan bir doğru eş seçimi mekanizması.

Bu mekanizmanın radarına girmeyi öğrendiğimizde aşk hayatımızda köklü değişimler meydana geliyor.

Ortam içindeki en güzel kadınlarla birlikte olabilmenin yolu alfa rolü yapan değil, gerçek bir alfa erkeği olmayı öğrenmekten geçiyor.

Burada aklına şu soru gelmiş olabilir:

Alfa Erkek Olmak Doğuştan mı Gelir, Sonradan mı Kazanılır?

Bunu anlayabilmek için alfa erkek özelliklerinin neler olduğunu bilmemiz gerekiyor. Tüm bunların ötesinde şunu bilmende yarar var.

Hiçbir gerçek alfa erkeği, ortalıkta “Ayağınızı denk alın ben alfayım uleeen!” diye dolaşmaz ve bu konuyu dillendirmez.

Alfa olduğu zamanla toplum tarafından kendisine yakıştırılan bir kavramdır.

Kurt sürülerinden gelen alfa deyiminin tıpkı kurtlarda olduğu gibi zamanla, mücadeleler sonucunda elde edilen tecrübeler neticesinde kazanıldığı unutulmamalıdır.

Örneğin bir iş yerinde alfa olan kişi gelir gelmez lider olmamıştır. Türlü mücadeleler geçirmiş ve her mücadelenin sonunda lider konumuna kadar yükselmiştir.

Bir sosyal ortamda, herkesin saygı duyduğu alfa erkek kim bilir girdiği kaç yüz tane iletişim kurarak baskınlığını hissettirmiştir.

Ortam içinde hoşlandığı kadınlarla birlikte olmak istediğinde kim bilir kaç farklı rakip erkeğe karşı sosyal açıdan üstün gelmiştir.

Alfa olmaya giden yol tecrübeden geçer. Bunu asla unutmamalıyız.

Hadi gel alfanın özelliklerine birlikte bakalım!

 

Çekici Alfanın Dışarıdan Bakıldığında Göze Çarpan 9 Karakter Özelliği

 

Alfa erkek özelliklerinde ekleme çıkarmalar olsa da gerçek çerçevede 9 başlıkta toplamak mümkündür.

Bu özelliklere sahip olmak için gerekli çabayı sarf ettiğinde kadınların ilgisini çeken gerçek bir alfa erkeğine dönüşmemen için hiçbir sebep yok.

  • Yaşadığın olumsuz olaylar karşısında güçlüysen,
  • Çevrenin ve işlerin sorumluluğuna sahipsen,
  • Çevrene saygı gösteren ve saygı duyulan biri isen,
  • Genellikle başına gelen olayları sakin ve rahat karşılıyorsan,
  • Vücut dilin rahatlık sergiliyorsa,
  • Diğer insanlarda merak uyandıran bir gizemin var ise,
  • Toplumda kabul gören ve benimsenen bir tarzın var ise,
  • İletişim gücün yüksek ise,
  • Hedefleri yüksek, başarılı biri isen,

Tebrikler, artık sen de gerçek bir alfa erkeğisin. Şu anda bu özelliklerin bir çoğuna tam olarak sahip olmadığının farkındayım.

Zaten kimsenin senden böyle bir beklentisi yok. Ne demiştik?

Bir erkeği alfa yapan şey tecrübe ve yaşanmışlıktır. Burada sana asıl verilmek istenen mesaj, hayatını gerçek bir alfa erkeğine dönüşmeni sağlayacak yönde şekillendirmen.

Eksik olduğun noktaların farkına varıp bunlar üzerinde düşünmeye ve kendini geliştirmeye başlaman. Bir erkeği alfa yapan yaşı değildir, hayatın içinde yaşadığı deneyimlerdir.

Bir erkek 24 yaşında olmasına rağmen 50 yaşındaki bir adamdan daha fazla alfa karakter özellikleri sergileyebilir. Çünkü geçen boş bir hayat erkeği alfa yapmaz.

Daha kısa sürede daha dolu bir hayat yaşayarak da pek hala alfa erkeği olmak mümkündür.

#1 Her Zaman Güçlü Bir Tavrın Olsun

Olaylar karşısında güçlü tavır sergiliyorsan, toplum içinde seni diğerlerinden farklı kılan önemli bir karakter özelliğin olduğu anlamına gelir.

Burada bahsedilen güç kas gücü değildir. Kas gücünün yanında para ya da farklı zenginlikler de aklına gelmesin.

Çünkü bir yerde para ya da kas gücü ile ön plana çıkmanın sosyal ilişkiler açısından bir değeri yok.

Bu nedenle bunlarla değil, gösterdiğin tavırlar ve irade ile güçlü bir karaktere sahip olduğunu ispatlayabiliyorsan ortam içindeki baskın erkek olabilirsin.

Burada bahsedilen güç, bilgi birikimi ya da pes etmeyen bir iradenin olmasıdır.

Kadın–erkek ilişkilerinden örnek verecek olursak bir kadın moralini bozacak türden cümleler sarf ettiğinde güçlü bir alfa erkeği bundan asla etkilenmez.

Kadın:Bu çirkin gömleği neden giydin?”

Ezik Erkek: “Ya şimdi neden öyle diyorsun ki… Çirkin mi gerçekten?”

Alfa Erkek: “Senden böyle güzel iltifatlar duyabilmek için…”

Gördün mü?

Karşıdan sana füze geldi. Ama sen hava savunma sistemini çalıştırmaya bile ihtiyaç duymadın.

Öyle güçlü bir tavır sergiledin ki, füze havada kendi kendine infilak etti. Belki de kadının kıçında patladı artık orasını bilemem. 🙂

İş hayatından örnek verecek olursak da, şirketin zor durumdayken seni ön plana çıkarak kurtarıcı düşünceyi ortaya koyuyorsan ya da herkesin pes ettiği yerde vazgeçmeyip insanları motive edebiliyorsan, herkesin önünde yol gösterici oluyorsan güçlü bir alfa erkeğisin demektir.

#2 Alfa Erkeği Sorumluluk Sahibidir

Alfa erkek sorumluluk sahibi bir yapıya sahiptir. Ona inanan ve güvenen insanlar vardır ve çevresindeki herkes ona bir şeyler emanet etmekten veya bir sorumluluk vermekten çekinmez.

Örneğin bir polis ekibini düşünecek olursak bir ekip ortalama üç ya da dört kişiden oluşur.

Tüm birim o kişi ile çalışmak istiyorsa ve birlikte çalışılmak istenen kişi sensen aslında bir alfasın ama haberin yok.

Peki o bir kişi neden istenir?

Çünkü o işine sahip çıkar ve ekip ruhunun yerine gelmesini sağlar. Olması gereken ne ise eksiksiz yapar ve çevresine sahip çıkar.

Elbette bu bir anda olacak bir iş değildir. Zaten bir yere gittiğinde de anında bu tür bir insan olamazsın. Bunun yanında hedefin de bu değildir.

Çünkü alfa karaktere sahipsen bunların tamamı seni bulur ve aranan sorumluluk sahibi kişi sen olursun.

Sadece kadın-erkek ilişkilerinde, iş hayatında değil, aile hayatında da alfa konumunda olabilirsin.

Ailenin herkes tarafından sevilen, saygı duyulan üyeleri vardır. Yaşı küçük olsa bile onun karakterine, sahip olduğu fikirlere, tavırlarına her daim saygı duyulur.

Herkese karşı samimi ve sorumluluk sahibi olarak yaklaşır. Herkes bilir ki o kişi sözünün eridir, boş konuşmaz, hangi durumda nasıl davranacağını çok iyi bilir ve aile içindekilere karşı saygılıdır.

Alfa erkek bır bır sürekli konuşan değil, aynı zamanda iyi bir dinleyici olmayı bilen kişidir.

Aynı ortamı paylaştığı insanları dinlemeyi bilen, onların sorunları ile ilgili kararlar almalarında fikir danışılan biriysen onların gözünde alfa sensindir.

Sorumluluk aile babalığı ya da ekip şefliği olarak bilinmesin. Burada aile içinde herhangi bir birey olabilirsin. Flört ettiği kadınla daha yakın ilişki kurmak isteyen bir erkek olabilirsin.

Ya iş ortamında ekibin bir parçası olarak görev yapıyor olabilirsin.

Hangi durumda olursan ol karşındaki insanı dinlemeyi, ortam içinde fark yaratmayı, kendini saygı duyulan biri olarak kabul ettirmeyi kendine amaç ediniyorsan bunları yapman alfa erkek olma yolunda çok önemli adımlar attığını gösterir.

Sadece kişilere karşı değil, aynı zamanda bulunduğu ortama olan sorumluluğunun da bilincinde olan alfa erkekler girdiği her türlü ortam içinde bir süre sonra farkını hissettirecektir.

İşte sana güzel bir örnek.

Soğukta dışarı çıktın. İlişki içinde olduğun kadının üşüdüğünü fark ettin.

“Bana ne amk…“ diyebiliyorsan burada çok önemli bir sorun vardır.

Alfa erkeği, gerektiğinde ceketini kadının üzerine atar ve ona değer verdiğini, koruduğunu ve sahiplendiğini hissettirir.

#3 Alfa Erkek Saygı Gösterir Saygı Bekler

Bir erkeği ortam içinde alfa yapan diğer insanlardan gördüğü saygıdır. Küçük bir çocuktan en yaşlısına kadar hemen herkes ona saygı duyar.

Ama önemli nokta şu ki, saygı kazanabilmek için önce saygı göstermek gerekir.

Topluma saygı duyar ki saygın bir yere gelir. Saygı duy ki saygı gösterilsin diye bir söz vardır. Saygı derken sadece el öpmek, yer vermek gibi anlaşılmasın.

Temizlikçisinden çaycısına, öğretmeninden minibüs şoförüne, ortam içindeki en silik görünen adamdan en baskın adamına kadar herkese saygı gösterir.

Bir kişi ortam içinde silik görünüyor diye onu asla ezmez. Selam verir, birkaç saniye de olsa ayak üstü laflar ve ona değer katar. Mesela onun enerjisini yükselterek bunu yapar.

Alfa herkesin ezdiğini ezmez. Alfa herkesin görmezden geldiğini görmezden gelmez. Zaten bir erkeğin alfa olmasını sağlayan da budur. Ortam içindeki diğer erkeklerden farklı olması.

#4 Alfa Erkeği Sakindir ve Rahat Hareket Eder

Alfa erkek olaylar karşısında soğuk kanlı hareket etmeyi başarır. Panik yapmaz ve her soruna bir çözüm bulur. İş hayatından bazı kişiler vardır.

Bir şeyler iyiye gitmediğinde herkesi panik yaparlar. Aman ne olacak, nasıl işin içinden çıkacağız diye ortalığı karıştırırlar.

İşte sen onlardan değilsen, aksine bu tür durumlarda sakin kalan ve çözüm bulan biriysen bu güçlü bir alfa karakter özelliğidir.

Burada bahsettiğimiz rahatlık asla “Bir şey olmaz bu da geçer, nasılsa hallolur!” demek değil, zor durumlar karşısında sakin kalarak elini taşın altına koymak ve çözüm üretip işi sonuca ulaştırabilmektir.

Yani zoru gördüğünde panikleyen değil, serin kanlı davranabilen kişi olmaktır.

Diğerlerinin paniklediği zor durumlar karşısında ürettiği çözümler onu lider konuma getirir.

Toplum içinde üst düzey sosyal statüye sahip insanların dikkatini çekmesini sağlar.

Herkes sorunların olduğu zamanlarda ona bakar ve onun etrafında toplanır. Alfa karakterler kızmaz ve sinirlenmez.

Çözüme ulaşırken insanları kırıp dökmez ve kötü söz de sarf etmez. Çünkü o olaya hakimdir ve sakin bir şekilde çözüme gidebiliyordur.

Hayatın her alanında bu geçerlidir. Sakin bir şekilde harekete geçer ya da durursunuz. Çocuklukta bazı afacan küçükler vardır.

Ailesi ile bir yere gittiğinde ortalığı birbirine katar. Kim ne derse desin söz dinlemez ve dağınıklığa devam eder.

Ama orada bir de elini taşın altına koyarak dağıtılan ortalığı toplayan ve yaramazlık yapan arkadaşlarını yatıştıran bir çocuk vardır.

İşte bu çocuk ilerleyen zamanlarda da alfa karakter olarak kendini hissettirir.

#5 Alfa Erkek Vücut Diliyle Güven Verir

Alfa erkek çevresine hareketleri ile güven verir. Bir yere girdiğinde güven hissi de onunla beraber gelir.

Özellikle insanların bulunmak istemedikleri bir yerde alfa karakter var ise herkes rahat olur. Çünkü o varsa her şey kontrol altındadır.

Bunun yanında eğer siz bunlardan biriyseniz mimiklerinizle ya da sadece birkaç kelimeniz ile ortama hakim olursunuz.

Bahsettiğimiz vücut dili emir vermek olarak anlaşılmasın.

Bir düğün ya da önemli bir zamanı düşünün. Herkesin eli ayağı birbirine girmiş durumda. Ama alfa karakter sahibi kişi gelir. İşin bir ucundan tutar.

Herkese yapması gerekenleri güzel bir dil ile söyler ve ortalığı toplar. İşte vücut dili budur.

Birinin sırtını sıvazlamak, diğerine güzel bir hadi demek ya da bir başkasını harekete geçiren bir göz işareti yapmaktır güçlü vücut dili.

#6 Alfa Erkek Merak Uyandırır

Alfa erkek merak edilen bir insandır. Her türlü ortamda insanlarla sorumluluk sahibi biri olarak ilgilenir ama kendi gerçek dünyasına çok az insanı sokar.

Eğer bir insan sana anlattıklarını başkasından duymuyor ise bu güçlü bir alfa karakter özelliğidir. Hayatının hiçbir zamanında özel hayatını baştan sona ortaya dökmez.

Başkasının özelini üçüncü bir kimseye de söylemez. Çünkü o alfa karaktere sahiptir. Bu tür boş dedikodularla uğraşacak vakti yoktur.

O özel olandır ve hayatı boş şeylerle uğraşmayacak kadar meşguldür.

Bazı kimseler alfa olmak ile arada laf taşımayı ya da ara buluculuk yapmayı birbirine karıştırmaktadır.

Ancak bunlar birbirinden farklıdır. Söz konusu olan küs iki kişiyi barıştırmak ise alfa bunu farklı bir şekilde yapar.

Ağırlığını ortaya koyarak işi çözer.

Başkalarının ağzını arayarak seni kullanmak mı istiyorlar?

“Aman beni sevsinler!” kaygısıyla bu tür boş işler için kendini kullandırmaz.

“Düşüncesini öğrenmek için neden onunla konuşmuyorsun?” diyerek yine ağırlığını hissettirir.

Eğer bu işi çözmeyi kendine görev edindiyse ağırlığını koyar ve güçlü sosyal becerileriyle işi bitirir.

Boş işler müdürlüğüne soyunmaz.

#7 Alfa Erkek Tarzı Olan Kişidir

Alfa erkek toplumun içinde farklı bir tarzı olan kişidir. Bu tarz sadece giyim kuşam olarak algılanmasın.

Her yerde, olaylara bakışı, duruşu tarzın içinde kabul edilir.

Eğer tarz olacağım diye gerçek karakterini yansıtmayan bir giyim kuşama bürünürsen sadece komik duruma düşersin.

Ancak güçlü karakterini yansıtan şık ve biraz da farklı bir giyim tarzının olması insanlar üzerinde bıraktığın etkiyi kuvvetlendirir.

Alfa erkek duruşu ile tarzını ve konumunu her türlü ortam içinde belli eder.

Sadece giyimi ile değil aynı zamanda koltukta oturuşu, ayakta duruşu, çevreye olan bakışları ile de dikkat çeker.

Elbette şık  giyim önemlidir. Ancak sahip olduğun karakteri yansıtmıyorsa tutarsız görünecektir.

Bu da özellikle kadınlar tarafından değersiz bir erkek olarak görülmene yol açacaktır.

Çünkü kadınların gözünde gerçek karakteri yansıtmayan tutarsızlıklar erkeğin rol yaptığına işarettir.

Kimler rol yapar?

Sadece düşük değerli erkekler. Güçlü olan rol yapmaz, zaten öyledir.

#8 Alfa Erkek iletişimi Güçlü Olandır

Alfa erkek çevresi ile güçlü bir sosyal iletişime sahiptir. Hatta mükemmel seviye denebilir.

Birçok özellik esasında iletişimin içinde sayılabilir. Vücut dili ya da sakinlik iletişim pastasını oluşturan bazı dilimlerdir.

Ancak bu başlıktaki iletişim konuşma tarzımız ve ağzımızdan dökülen sözcükler. Bir toplantıya katıldığını düşünelim.

Söz sırası sana geldiğinde eğer kem küm etmeden istediğini net ifadelerle aktarabiliyorsan, konuşmalarınla ortam içindeki insanların dikkatini çekmeyi başarıyorsan güçlü iletişim becerilerine sahipsin demektir.

İletişimle kast edilen diğer bir nokta da her konuda fikir sahibi olabilmek, bilgisine ve fikirlerine güvenilen bir erkek olmaktır.

Ama fikir sahibi olacağım derken her türlü konuda gereksiz şekilde “Ben biliyorum!” havasına bürünmen anlamsızdır.

Burada bahsedilen her konu hakkında en azından konuşacak birkaç cümlenin olacağı seviyede bir genel kültüre sahip olmaktır.

Bazı konuları da gerçekten uzman seviyesinde bilmektir.

Özetle, “Her şeyden biraz bil, birkaç şeyi çevrendeki herkesten iyi bil.”

Bilmediğin konularda gereksiz konuşmak yerine o konuda senden daha iyi olan ve doğru yolu gösterebilecek başka bir kişiye yönlendirme yapabilirsin.

Eğer hayatın boyunca güçlü bir network kurduysan pek çok konuda uzman tanıdıkların vardır.

Flört ettiğin kadınlar herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduğunsa sahip olduğun network sayesinde kadına kolayca yardımcı olabilirsin.

Onu ihtiyacı olan konuda uzman olan kişiyle tanıştırıp işini çözerek liderliğini ispatlayabilirsin.

Hayatında boyunca insanlarla arandaki ilişkiyi kuvvetli tutarsan kadınların ihtiyaç duyduğu noktada olayı çözüme ulaştıran güçlü erkek olabilme imkanına sahip olursun.

Bu o kadar çekici bir özelliktir ki?

Adeta kadınların bilinçaltındaki arzu mekanizmasını tetikleyen güçlü bir afrodizyaktır.

Daha önce de söylediğimiz gibi alfa karaktere sahip biri “Ben alfayım  uleeen!” diye düşünmez ve hareket etmez.

Kişiye zaman içinde sergilediği güçlü, baskın tavırlar neticesinde alfa yakıştırması yapılır.

Sözüyle, insanlara bakışıyla ve her hareketiyle kendini belli eder ve ön plana çıkar.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu şudur. Mutlaka ön plana çıkacağım diye her yere atlamak bir erkeği alfa yapma.

“Heyy, beni dinleyin, ben daha iyisini bilirim!” demek insanlar açısından bir anlam ifade etmez.

Alfalık kendiliğinden gelen bir saygınlık ve hürmet ile ortaya çıkar.

Alfa karakterde olan kişi sahip olduğu güçlü iletişim becerileriyle ortam içinde söz sahibi olur.

#9 Alfa Erkek Hedefleri İçin Mücadele Eder

Alfa erkek hedefleri olan kimsedir. Aile ve iş hayatında hedefleri vardır.

Bu hedefleri için yapılması gerekenleri ne pahasına olursa olsun mutlaka yerine getirir.

Çünkü sahip olduğu disiplin bunu gerektirir. Hiçbir zaman çabalamaktan ve mücadele etmekten bıkmaz, usanmaz.

Hedeflerine ulaşabilmesini sağlayacak aksiyonları almak için başkalarının onu motive etmesine ihtiyaç duymaz.

Zaten içindeki motivasyonu her gün üreten içten yanmalı bir motor gibidir.

Dışarıdan müdahalelere ihtiyaç duymaz.

Daha önemli bir konu da şu ki, gerçek bir alfa erkeğinin hedefleri uğrunda harekete geçmek için motivasyona da ihtiyacı yoktur.

Eğer kendini iyi hissetmediği bir gün geçiriyorsa haliyle zihni hedefleri için mücadele etmesine engel olmaya çalışacaktır.

Ama o asla buna izin vermez.

Sahip olduğu disiplin her zaman motivasyondan daha ön plandadır. Disiplin onun hayat felsefesinin ta kendisidir.

Eğer sen de bu şekilde hedeflerine ulaşabilmek için güçlü bir disipline sahipsen gerçek bir alfa erkeğine dönüşmen çok yakındır.

Alfa erkek hedeflerini sadece kendi için değil, aynı zamanda herkes için koyar. Ailesi için, işi için ve toplum için hedefler ortaya çıkartır.

Çevresindeki tüm insanlara değer katmak otomatik olarak yaptığı bir davranış olduğundan en karanlık gecelerde altın gibi parlayacaktır.

En bulanık sularda bile kendini fark ettirmesini bilecektir.

Alfa Erkek Olmak Konusunda Son Sözler…

Alfa karakter asla yılışıklık yapmaz. Samimidir ve yaklaşımı sevecendir.

Alfa erkek dedikoducu değildir, iyi bir dinleyicidir, ortamı her zaman için sakinleştiren kişidir.

Alfalık bazılarına göre doğuştan gelir. Ancak bu sonradan alfa karakter özellikleri kazanılamayacağı anlamına gelmez.

Her zaman için değişim mümkündür.

Her türlü ortam içinde alfa karakterler dışarıdan bakıldığı zaman belli olur.

Ancak bu kişiler kendilerini böyle kabul etmezler.

Onlar mütevazi ve saygın kişiliğe sahiptirler.

Ortam içinde insanları küçük düşürmeye çalışan değil, herkese karşı sevecen davranarak saygılarını kazanan kişi alfadır.

Onları herkes sever ve sözüne itibar eder.

Artık alfa karakterin ne olduğunu öğrendin.

Bu noktada önünde çok önemli bir yol ayrımı var:

Hayatını alfa erkek karakter özelliklerinden uzak, silik bir tip olarak mı yaşamayı tercih edeceksin?

Yoksa gerçek bir alfa erkeği olabilmek için hayatını ve sosyal iletişim becerilerini her açıdan geliştirmeye mi başlayacaksın?

Seçim senin…

İlişkiler Konusunda Kaynak Tavsiyesi: Çekici Alfa Serisi

Kadınlarla iletişim, flört ve ilişkiler konusunda 11 yıllık deneyimi hap gibi tek seferde yutmak ister misin? “Çekici Alfa Serisi” e-kitap setini okuyarak kendi en çekici halini ortaya çıkarabilirsin.

Basit etkileme taktikleriyle şimdiye kadar sonuç alamadıysan bunun sebebi rol yaptığın içindi. Bu kitapları okuyarak rol yapmadan kendini baştan aşağı değiştirerek gerçek bir alfa erkeğine dönüşmenin sırlarını keşfedebilirsin.

Toplam 503 sayfalık Türkiye’nin en kapsamlı ilişki setine sahip ol.

BURADAN detaylı bilgi alabilirsin.

 

çekici alfa banner