Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

 

Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Bu konu her erkeğin kafasını meşgul eden bir konudur. Ama bu yazıda okuyacağınız bazı ipuçları sayesinde artık siz de bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlayacağınızı bileceksiniz.

Bildiğiniz gibi kızlar ve erkekler pek çok açıdan olduğu gibi iletişim yönünden de birbirlerinden farklıdırlar. O nedenle bazı konularda karşılıklı olarak birbirlerini anlayamamaktan şikayet edip dururlar.

Kızların yansıttıklarıyla erkeklerin anladıkları birbirinden tamamen farklı olabilir. O nedenle kızların davranışlarındaki ince noktaları kaçırmadan anlamak ve doğru yorumlamak çok önemlidir.

1- Bakışlar

Bir yerde bir grup olarak otururken kızlar genellikle hoşlandıkları kişiyle göz kontağı kurmak için içgüdüsel olarak özel bir gayret gösterirler. Gruptaki başka bir kişi konuşurken başını daha yavaş çevirerek, daha geç dikkatini yoğunlaştırırken, hoşlandığı erkek konuşmaya başladığında daha hızlı bir şekilde o erkeğe bakmaya başlar.

Hoşlandığı erkekle göz göze geldiğinizde ise hangi gözüne bakacağını bilemez, bir sağ gözüne bir sol gözüne belki de arada bir dudaklarına bakar. İşte o zaman, yani kız gözlerini istemdışı bir şekilde ara sıra dudaklarınıza kaydırıyorsa, o kız sizden gerçekten çok hoşlanıyor demektir.

2- Hareketler

Sizden hoşlanan bir kızla siz aynı ortamdayken, kızın hareketlerinde telaş ve sakarlıklar görebilirsiniz. Hareketlerinin böyle olmasının sebebi sizin olduğunuz ortamda onun çok heyecanlanmasıdır.

Davranışları genellikle dikkat çekici ve abartılı olur. Örneğin siz bir espri yaptığınızda ya da fıkra anlattığınızda o ortamda buna en çok gülen o kız olacaktır. Anlattıklarınızı en ilgiyle dinleyen, sözlerinizi kaçırmadan dinlemeye çalışan kişi o olur. Size ve konuşmalarınıza değer verdiğini ilgisiyle belli etmeye çalışır.

3- Dokunuşlar

Hoşlandığımız kişiye karşı biz erkekler nasıl bir çekim hissedersek, kızlar da hoşlandıkları erkeğe yaklaşmak ve ona dokunmak için bir dürtü hissederler. Çünkü vücutta aşkın kimyasını oluşturan bazı hormonlar yükselişe geçer ve bu hormonların etkisiyle sizden hoşlanan kız her fırsatta size dokunmaya çalışır.

Duygularını çok belli edecek şekilde doğrudan elinizi tutmaz elbette ancak ilgili ilgisiz durumlarda kolunuza, dizinize, saçınıza dokunabilir. Ama bunu mantıklı bir çerçeveye oturtarak yapar ve dikkatli olmazsanız bunu anlamayabilirsiniz.

4- Yüz İfadeleri

Sadece kızlar değil, tüm insanlar yüzlerinde hoşlandıkları kişinin karşısındayken önüne geçemedikleri bazı belirtiler taşırlar. Bu herkesin tahmin ettiği gibi yüz kızarması değildir. Çünkü tecrübesiz yaşı küçük bir genç kız hoşlandığı erkek karşısındayken yüzünün kızarmasını engelleyemeyebilir, ancak yaşça daha büyük ve deneyimli bir kadın bu durumun önüne geçebilir.

Fakat onun da saklayamayacağı bazı işaretler vardır. Sizden hoşlanan kızın istemsiz bir şekilde dudakları kızaracak ve gözbebekleri büyüyecektir. İnsanlar hoşlandıkları, onlara heyecan veren ve sahip olmak istedikleri şeye bakarken gözbebekleri otomatikman büyüyecektir. Yani sizden hoşlandığını düşündüğünüz kızın gözlerine dikkatle bakın, göz bebeklerinin büyümesini engelleyemez ve bunu sizden saklayamaz!

5- Konuşma

Sizden hoşlanan kız, sizinle konuşurken de bazı ipuçları verir. Mesela konuşurken bazen ses tonu incelir, konuşmaları hızlanır. Çünkü sizin yanınızda çok heyecanlanır. Konuşmaya başladığında heyecanlı bir şekilde pek çok şey anlatır, kendisini, başına gelenleri, çevresindekileri. Sizin onu daha iyi tanımanızı ve beğenmenizi istiyordur.

Bazı kızlar da hoşlandıkları erkeğe takılmayı, onu kızdırmayı severler. Ama bunu kızgın bir yüz ifadesiyle değil, gülümseyerek yaparlar. Yani size kızdıklarından değil, ilginizi çekmek için takıldıklarını anlarsınız.

Her ne kadar özellikle ülkemizde kızlar yetiştirilirken erkeklere olan ilgi ve beğenilerini göstermemeleri yönünde telkin edilseler ve büyüdüklerinde de buna uygun davransalar da, yine de sizin gözünüzden kaçmayacak bazı belirtiler sergilerler.

İşte bu belirtileri doğru şekilde anlayıp yorumlamaya başladığınızda, bir kızın sizden hoşlandığını hemen anlayabileceksiniz.

Yukarıda anlatılanlardan 3 tanesini bile yakalarsanız, bilin ki o kız sizden gerçekten hoşlanıyordur.

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: