Berkecan Duman Kimdir?

Merhaba ben Berkecan Duman. Kendini kadın erkek ilişkileri konusunda geliştirmeye adamış sıradan biriyim. Ama bu konuda o kadar çok kitap okudum, o kadar çok pratik yaptım ki bu konuda uzmanlaştım diyebilirim… İlişkilerle ilgili 100’lerce kitap okudum desem gerçekten abartmış olmam.

Bu konuya gerçekten çok zaman harcadım, kadın psikolojisi üzerine çok kafa patlattım. Beni diğer ilişki uzmanlarından ayıran en önemli özellik ne biliyor musun? Kadınlar hakkında 100’lerce kitap okumuş olmam değil! 1000’lerce kitaba anca sığacak kadar tecrübe sahibi olmuş olmam.

Benim esas farkım, hayat tecrübesi…

Şu ana kadar tanıştığım kızların sayısını yüzlerle ifade edemem. Ancak binli hanelerle ifade edebilirim. “Hadi canım, bir erkek o kadar kadınla tanışabilir mi? Bu imkansız!” diyorsan yanıldığını bilmeni isterim. Eğer kadın psikolojisi konusuna kendini adamışsan bunu yapmak imkansız değil.

İnsan idealleri için her şeyi yapar. Benim de idealim kadın psikolojisinin tüm kilit noktalarını çözmekti. Bunu başardığım için artık tecrübelerim sayesinde öğrendiklerimi, başkalarına da öğretmem gerektiğini düşündüm. Bu kadar bilgiyi mezara mı götüreceğim?

En iyisinin sana ve birçok erkeğe bildiklerimi aktararak, arkamda kadınları mutlu etme konusunda uzman bir erkek nesli bırakmak olduğuna karar verdim. Bu bilgileri öğrenmem inan bana çok uzun sürdü.

Ben de senin şu anda olduğun noktadan başladım. Şimdiyse hiçbir erkeğin hayal bile edemeyeceği bir noktaya geldim. Hikayemi okursan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

Hikayem:

Daha 18 yaşında ergenlik çağında bir gençken hayatımda bazı gariplikler olduğunu fark ettim. Okuldaki diğer erkek arkadaşlarıma baktığımda ortada yanlış giden bir şeyler olduğunu anlamam hiç de zor olmadı.

Bütün arkadaşlarım kız arkadaşlarını koluna takmış geziyorken, ben sevdiğim kızı uzaktan uzaktan izlemekle yetiniyordum. Herkes sevdiğinin elini tutmuş mekan mekan geziyorken, ben okuldan eve evden okula gidiyordum.

Bunun üzerine birkaç gün düşününce aslında ne kadar ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğumun farkına vardım. Ben, kızlarla konuşmayı bilmiyordum. Tam bir asosyaldim. Bırak aşık olduğum kızla sevgili olmayı, onunla konuşmayı bile beceremiyordum.

Elimden onu seyretmekten başka bir şey gelmiyordu. Ben onu seyrededururken, başka bir çocuk gelip sevdiceğimin kalbini çaldı. Ve onlar çıkmaya başladı. Bense hala seyretmeye devam ettim. Bu duruma hiçbir şekilde müdahale edemedim.

Gel zaman git zaman lise bitti, sevdiğim kızla yollarımız ayrıldı. Bir daha da onu hiç göremedim. Ta ki yıllar sonrasına kadar…

Yıllar sonra onunla nasıl karşılaştığımı anlatmadan önce, o süre zarfında neler yaptığımdan bahsetmek istiyorum.

Kızlar konusunda ne kadar beceriksiz olduğumu kabul edip, kendimi geliştirmeye başladım. Kendime yeni bir tarz yaptım. Çekici bir giyim tarzı… Dışarı çıkıp hiç tanımadığım kızlarla tanışmaya başladım.

Daha sonra çeşitli kurslara ve etkinliklere gitmeye başladım.

Hafta sonları da gece kulüplerine ve partilere gitmeye…

Bir sürü kızın telefon numarasını aldım. Açıkçası saymadım. Çünkü benim için telefon numarası almanın bir önemi yok. Bu artık benim için oldukça kolay bir olay. Bir kızın telefonunu almak beni mutlu etmiyor.

Herneyse kısacası bir sürü kadınla iyi kötü ilişkilerim oldum. Bu kadınlardan bir tanesi de sana anlattığım lise aşkımdı. 3 yıl sonra bir kafede karşılaştık.

Benim oturduğum masının birkaç masa ilerisinde oturuyordu. Hiç düşünmeden masasına gidip kendimi hatırlattım. Ve oyun başladı.

Masasına oturup sohbet ettikten sonra telefon numarasını aldım. Ertesi gün de kızı evime getirdim. İşte aşk hayatımın özeti bu. Ben bunları başardıysam, sen neden başaramayasın?

Zaten ben de bunun için buradayım. Hedeflerine ulaşabilmen için sana destek olacağım. Aklına takılan soruları bana sormaktan çekinme.

İnan bana bundan 1-2 yıl sonra her şey çok daha farklı olacak. Eski SEN’e baktığında gülümseyeceksin. Ve yeni SEN artık bambaşka bir hayat yaşıyor olacak. Ben hep yanında olacağım. Şimdilik görüşürüz =)

Whatsapp Destek