Barda Kızla Nasıl Tanışılır? (Crazy Stupid Love Filminden Kesit)

Bu makalede 2011 yapımı romantik komedi türünde bir Amerikan filmi olan Crazy Stupid Love (Çılgın Aptal Aşık) filminden bir sahne ile barda kızla tanışma konusunu ele alacağız. Bu yazıda inceleyeceğimiz karakterin adı Jacob… Jacob karakterini Ryan Gosling canladırıyor. Jacob, çapkın bir adam ve bunu film boyunca görüyoruz.

Aşağıda paylaştığım sahneyi eğer filmi izlemediysen gözünde canlandırabilmen için biraz açıklamak istiyorum. Asıl kız Hannah ve arkadaşı Liz bir mekanda oturmuş, laflıyorlar. Barda içkisini yudumlayan ve üzerinde çok şık ve sportif bir takım elbise olan Jacob, Hanna’yı fark ediyor ve yaklaşık bir dakika boyunca onları gözlemliyor. Gözlemi biter bitmez gözlerini masadan ayırmadan masaya doğru geliyor ve o ara Hannah Liz’e Conan O’Brian’ı çekici bulduğundan bahsediyordur ve Liz buna şaşırıp Conan O’Brian’ı havuca benzetir. Bunu işiten Jacob lafa girer ve diyalog şu şekilde başlar;

JACOB: Kim o havuca benzeyen? (1-2 saniye sonra) Merhaba (gülümseyerek) Kim havuca benziyor?

LİZ: Conan O’Brian… Arkadaşım Hannah onu seksi buluyor da…

JACOB: Ne garip… Çünkü ben de arkadaşın Hannah’ı seksi buluyorum.

HANNAH: (Şaşırarak) Ahh Tanrım… Bunu söylemiş olamazsın. Yaşın kaç senin?

JACOB: Nesin sen? Avukat mı?

HANNAH: Evet biraz…

JACOB: Hadi… (Arkadaşına dönerek) O avukat, ya sen?

LİZ: Ben de avukat olacağım.

HANNAH: Bu tür tiratlar için fazla büyük olduğunu düşünmüyor musun?

JACOB: İtiraz ediyorum. Tanığı yönlendirme var. Ahh Hannah… O elbiseyi giymekle bize iyilik ediyorsun. (Oturduğu yeri göstererek) İki saattir orda oturuyorum ve gözlerimi senden alamıyorum. Bu gerçek… Bu barda birçok güzel kadın var. (Arkadaşını göstererek) Arkadaşın dahil… Ama ben gözlerimi senden alamıyorum. Bu doğru tirat değil. Seni çok hoş buluyorum. Sen de beni hoş buluyor musun?

HANNAH: (Bi anlık şaşkınlıkla) Buluyorum.

JACOB: (Kendini beğenmiş bir tavırla ve gülümserek) Buluyorsun.

HANNAH: (Ne diyeceğini bilemeyerek az önceki ifadesini toparlamaya çalışıyor.) Aaa ee bulmuyorum.

JACOB: Buluyorsun.

LİZ: Buluyor.

HANNAH: Bulmuyorum.

JACOB: Hannah, sana içki ısmarlayabilir miyim?

HANNAH: Aaa hayır…

JACOB: Hayırı çok sık söylüyorsun, değil mi?

HANNAH: Hayır…

JACOB: Aaa olamaz. (Gülümseyerek) Kürsüye yaklaşmak için izin istiyorum. (Diyerek sandalyeyi çekip masaya oturuyor.)

HANNAH: Ben ciddiyim.

JACOB: Hadi ama bari kapanış konuşmamı yapmama izin ver.

HANNAH: Elbette, söz senin…

JACOB: Hannah fiziki bir dünyada yaşıyoruz, değil mi?

HANNAH: (Onaylayarak) Hı hı…

JACOB: Ve sen de bir gün yaşlanacaksın. Sana bunu garanti ediyorum. Bir gün bardan eve yatakta bu kadar iyi biriyle döndüğüne asla pişman olmayacaksın. Ama senin pişman olmayacağını garanti edemem.

HANNAH: Bu çifte olumsuz bir durum…

JACOB: Çifte olumsuz olan sensin. Tamam… Hannah sana içki ısmarlayabilir miyim?

HANNAH: Pekala… Ne biliyor musun? Eve gitme vakti geldi.

JACOB: Sahi mi? Çok açık sözlüsün ama bu da iyi… Ha bu arada (Alaycı bir ifadeyle) benim arabayla mı gidelim yoksa seninkiyle mi? Arabanı getirteyim mi? Alkollü müsün, ben kullanırım.

Filmin devamında yolları tekrar kesişecektir ve mutlu bir aşka yelken açacaklardır. (Amerikan yapımı bir film olduğundan bahsetmiştim bu yüzden sohbetin içeriğindeki bazı cümlelere çok fazla takılma.) Bu diyalogta dikkat çekmek istediğim noktalar;

Kadınlar Test Ederler başlıklı yazımda kadınların ilgilerini çeken erkekleri test ettiklerini ve bunu onların gerçek(!) bir erkek olup olmadıklarını anlayabilmek için yaptıklarını paylaşmıştım. Bu diyalog da Hannah sıkça Jacob’a test atıyor ve Jacob gerek beden diliyle gerekse de laflarını bu testleri başarılı bir şekilde geçiyor. Kendi gerçekliğinden, soğukkanlılığından ve pozitif ruh halinden asla taviz vermiyor. İlgisini direkt olarak belli ediyor ve cesurca hamlelerde bulunuyor. Gerçek bir erkeğin en önemli özellikleri özgüvenli, cesur ve kararlı olmasıdır. Bu özellikleri Jacob da görebiliyoruz. Dikkat edilmesi gereken en önemli özelliği beden dili çünkü iletişimin yüzde 55’ini beden dili oluşturuyor ama sana Jacob’un beden dilini burada anlatabilmem çok zor… Bu yüzden filmi izlemediysen izlemeni şiddetle tavsiye ediyorum. Kadınlarla ilgili faydalı bilgiler barındırmasını yanı sıra eğlenceli ve keyifli de bir film… İzlediysen de anlattıklarıma eşliğinde, bir şeyler öğrenme amaçlı tekrar izlemeni öneririm. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…

 

Kızla Tanışma Eğitimi Kitap Setini Okudun mu?

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: