Alfa Erkek Nasıl Olunur?

Alfa erkek kavramını psikoloji ile ilgilenen çoğu insan bilir. Ben de burada bilimsel olarak alfa kavramını açıkladıktan sonra alfa olmak için yapılması gerekenleri anlatacağım. Geçmişteki kabileler döneminden örnekler vererek sizi gereksiz bilgiye boğmak istemiyorum. Alfa mantığını günümüz zamanına göre basit bir şekilde açıklayacağım.

Alfa Kime Denir?

Bir arkadaş grubu düşünün. Grupta 8 kişi var ve bu 8 kişi bir kafeye oturmuş muhabbet ediyor. Dışarıdan grubu gözlemlediğiniz zaman aradan bir kişi dikkatinizi çekiyor. Ağzından çıkan sözlere gruptaki diğer insanlar kahkaha atıyor. Herkes yüzünü ona doğru dönmüş, çeşitli sorular soruyor.

İçkiler bittiğinde elini kaldırıyor ve garsonu çağırıyor. Sonra gruba dönüp,

“Ne içmek istersiniz? Tek tek söyleyin!” diyor.

Grubun liderliğini yapıyor ve sipariş verme sürecini kolaylaştırıyor. İşte alfa kavramı buradaki örnekte de anlattığımız gibi lider anlamına gelmektedir.

Liderlik özelliği grup içindeki bir kadın neredeyse her zaman etkiler. Bu nedenle kadınların büyük bir kısmı alfa erkeklerle beraber olmak, onlarla seks yapmak ister.

Çünkü bilir ki, alfa erkekler birlikte olursa, arkadaş grubunda saygın bir statüye sahip olacak. Erkek, taşıdığı liderlik vasfını kullanarak kadının hayatını kolaylaştıracak.

O yüzden sloganımız şu:

“Alfa Erkeği Ol ve Kadınları Etkile!”

Peki alfa erkek nasıl olunur? Şimdi detaylıca bu konuya değinelim.

Alfa Erkek Olmanın Kuralları

alfa erkek olmak

1) Otoriter Olun!

Bunu sakın yanlış anlamayın. Arkadaşlarınıza emirler yağdırın gibi bir şey söylemiyorum. Burada anlatmak istediğim şey ortamın silik çocuğu olmayın. Ortamdaki insanlarla sohbet edip onlara sözünüzü geçirmesini bilin.

Diyelim ki masaya bir şişe kokteyl söyleyeceksiniz. Grubun bir kısmı Malibu kola isterken, siz ve bazı arkadaşlar Sex on The Beach istiyorsunuz. İkisini de alamazsınız çünkü paranız sadece bir tanesine yetiyor.

İşte burada kendi grubunuzun temsilcisi olmayı bilin ve diğer insanları Sex on The Beach almaya ikna edin. Bunu kaba bir dille yapamazsınız. Bunun için onlara neden sizin istediğiniz kokteyli içmeleri gerektiğini anlatım onları ikna etmelisiniz. Otoritenizle liderliği ele alıyorsunuz ve diğer kadınlar bunu görüp size karşı pozitif duygular beslemeye başlıyor.

Buradaki mantığı anladınız mı? Grubunuzun lideri olun ve diğer insanlara kendi fikrinizi kabul ettirmesini bilin. Tabi ki yeri geldiğinde… Sürekli fikirlerinizi kabul ettirme çabasında olmayın. İtici olursunuz.

2) Samimi ve Sevecen Olun!

Yukarıda açıkladığımız “Otoriter Ol” kuralını uygulayabilmek için samimi ve sevecen olmanız gerekiyor. Sert mizaçlı, otoriter olma çabasıyla insanların canını sıkan, hep benim dediğim olacak şeklinde negatif bir algı yaratan birini kimse sevmez.

İnsanların üzerinde otoriter olmak ve onlara kendi düşüncelerinizi kabul ettirebilmek istiyorsanız önce onlara kendinizi sevdirmelisiniz.

Samimi, etrafa pozitif enerji saçan bir erkeği tabiki kadınlar da sever. Eğer samimi ve sevecen biri olursanız kadınlar sırf muhtaç oldukları ilgiyi ve pozitif enerjiyi almak için bile sizinle birlikte olabilir.

Hayatına renk katacak bir erkeği hangi kadın istemez?

3) Kendi İçinizde Eğlenmesini Bilin!

Bu kuralı uygulamayı öğrendiğiniz zaman insanları etkileyebilme potansiyelinizin ne kadar arttığını fark edeceksiniz. Bunun mantığıysa gayet basit. İnsanlar eğlendikleri, güldükleri, iyi bir ruh halinde oldukları zaman yeni fikirlere, tekliflere ve ikna edilmeye daha açık olurlar.

Bir insanı eğlendirmek, ona kendini iyi hissettirmek istiyorsanız önce siz kendi içiniz eğleniyor olmalısınız.

Buradan kendi kendinize espriler yapmanız gerektiği gibi bir anlam çıkarmayın 🙂 Bu kural bir eylem değil, bir düşünce tarzıdır. Şu düşünceleri zihninize oturttuğunuz zaman kendi kendinize eğlenebiliyor olacaksınız:

“Eğlenmek için kimseye ihtiyacım yok.”

“Hiçbir şey yapmasam bile şu an zamanım eğlenceli geçiyor.”

“Sadece insanları gözlemleyip o an ne düşündüklerini tahmin etmeye çalışarak bile eğlenebilirim.”

Kısaca, “her şeyden mutlu olabilirim” düşüncesi sizi kendi içinde eğlenen bir insan yapar. Ve inanın bana kendi içinde eğlenen ve mutlu olan bir insan, sahip olduğu ruh haliyle hem çevresindeki insanları da eğlendirir hem de insanların modunu yükselttiği için alfa statüsüne sahip olur.

Lider grubun tamamının enerjisini yükseltebilen kişidir.

Bir kadın bunu başarabildiğinizi gördüğü vakit, o kadının bacaklarını aralamaya ramak kalmış demektir.

Aklınızın Bir Köşesine Not Alın!

Size tavsiyem kadınları etkilemek için değil, hayatınızı daha kaliteli bir hale getirmek için alfa olun.

Alfa olmak için kasmayın, hayatınızı değiştirerek doğal yoldan alfa statüsüne ulaşın. Hareketlerinizle değil, inançlarınızla alfa olun.

Ve en önemlisi bir ortamda alfa olmasanız bile kendinizi alfa gibi hissedin. Çünkü bu inancı zihninizde güçlendirdikçe, yavaş yavaş grubun alfası olmaya başladığınızı fark edeceksiniz. İnançlarınızı değiştirin, hayatınızı değiştirin!

Alfa erkek nasıl olunur öğrenmek istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin…

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 1. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim kurmakta zorlanıyor musun? Kızlara yaklaşmak istediğinde reddedilme korkusu mu yaşıyorsun?

Bu sorunları aşabilmen için, kızlarla tanışma ve etkileme sürecinde sana yol gösterecek harika bir kitap seti hazırladım.

Kızlarla tanışma dinamiklerini anlattığım bu kitap setinden şimdiye kadar yüzlerce erkek faydalandı.

Kızla Tanışma Eğitim Setini Hemen İncele!

 

 

Kadın Erkek İlişkileri Konusunda 2. Kaynak Tavsiyesi:

 

Kızlarla iletişim konusunda kendini geliştirmeni sağlayacak çok etkili bir kaynak daha var. “Alfa Mesaj Programı” e-kursuna katılarak kızlarla mesajlaşma becerilerini geliştirebilirsin. Mesajlaşırken kullanabileceğin en etkili aşık etme taktiklerini öğrenmek için harika bir kaynak.

“Alfa Mesaj Programı” e-kursuyla ilgili detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsin.

 

 

Tavsiye Edilen Diğer İçerikler: